3. ПОД АЯЗМОТО: Берое и Пирин си вкараха по един гол след вратарски грешки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините са в серия от шест поредни домакински срещи без загуба

Пирин измъкна 1:1 от Берое в мач от  15-ия кръг в родната efbet Лига, игран в Стара Загора. И двете попадения паднаха след вратарски грешки. Абубакар Тунгара даде аванс на домакините, но Станислав Манолев изравни.

Заралии нямат загуба в шест поредни домакински мача и остават на шестата позиция с актив от 21 точки, докато "орлетата" са 11-и с девет по-малко.

Първото по-сериозно положение дойде в четвъртата минута, когато Стилиян Николов опита с успореден пас да намери Преслав Йорданов, но Генадий Ганев улови. В ответната атака Кийлън Лебон получи топката зад гърба на защитата, Ник Хенгелман обаче го изпревари и предотврати опасността.

В 24-ата минута дойде и първият точен удар в срещата. Александър Василев стреля по земя, но прекалено слабо, за да затрудни стража на "орлетата". Десет по-късно Реян Даскалов също пробва, но опитът му премина над вратата.

Двата често грешаха в последната третина от терена, което не водеше до опасности пред една от двете врати. В 36-ата минута Реян Даскалов овладя отбита топка и нанесе плътен изстрел, който обаче премина над вратата.

Пет минути преди края на първото полувреме се стигна и до най-добрата възможност за домакините до този момент. Мартин Камбуров остана очи в очи с Ник Хенгелман, преодоля го и стреля към опразнената врата, но Николай Бодуров с решителен шпагат изби в ъглов удар.

Дълбоко в добавеното време Абубакар Тунгара и Джонатан комбинираха в наказателното поле на Пирин, след което бранителят шутира, но Ник Хенгелман спаси.

В 55-ата минута Берое поведе. Ник Хенгелман допусна груба грешка, след като излезе неразчетено и не успя да пресече центриране в наказателното поле, което позволи на Абубакар Тунгара с глава да реализира - 1:0.

Две по-късно Мохамед Брахими качи топката на главата на Преслав Йорданов, но изстрелът на нападателя попадна в ръцете на Генадий Ганев.

Пирин се опита да отговори бързо, но Генадий Ганев се справи по най-добрия начин. В 61-ата минута пък Кийлън Лебон беше близо до втори гол, но топката излезе извън очертанията на терена след намеса на Бодуров. В 74-ата минута Лебон отново се озова на стрелкова позиция, но прати топката в аут.

В 83-ата минута и Генадий Ганев не се представи убедително, а Станислав Манолев прати топката във вратата му, за да изравни резултата под Аязмото.

В заключителните минути на двубоя Берое стигна до две добри възможности, но първо Мартин Камбуров стреля слабо с глава, а след това Симеон Мечев прати топката над вратата, което се оказа и последното по-опасно положение в мача.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:1
1:0 Тунгара (55)
1:1 Манолев (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров, 6. Юлиян Попев
Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо