3. ПОД АЯЗМОТО: Ботев Пд спаси точката срещу Берое в края (СНИМКИ+ВИДЕО)

ПОД АЯЗМОТО: Ботев Пд спаси точката срещу Берое в края (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Битката за Тракия" остана без победител в Стара Загора

Берое и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в мача им от ХХI-ия кръг в efbet Лига. "Битката за Тракия" остана без победител, като "канарчетата" спасиха точката шест минути преди последния съдийски сигнал. Преди това Джонатан Перейра наказа бившия си отбор, но това не достигна на старозагорци за победа под Аязмото.

Първият точен удар към една от двете врати беше на сметката на Берое. В 13-ата минута Омар Камара стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му беше слаб и по земя, което не затрудни Хидайет Ханкич.

В 17-ата минута Ханкич отново се намеси. Този път след удар на Лебон в долния ляв ъгъл на вратата.  В 39-ата минута Симеон Мечев стреля от дистанция, но слабо и стражът на Ботев без проблем улови. В 43-та минута Камара центрира в наказателното поле, а Тунгара върна към Джонатан Перейра, който наказа бившия си отбор.

Втората част започна с няколко жълти картона за двата отбора. В 56-ата минута Мохамед Брахими излезе на добра позиция, но в последния момент защитник на Берое протегна крак и Ганев не бе затруднен да улови топката. В 64-ата минута Алиун Фал тръгна на скорост, но ударът му бе слаб и Ханкич се справи с лекота.

В 70-ата минута Давиде Мариани дебютира за Берое, заменяйки Омар Камара. В 80-та минута Мариани застана зад топката да изпълни пряк свободен удар, центрирайки към близката греда, но Илиян Стефанов се размина с топката.

Четири минути по-късно Ботев се добра до изравнителния гол. Димитър Тонев пусна към Мохамед Брахими, който чукна с пета топката към Реда Рабей, а французинът прати топката зад гърба на Генадий Ганев.
Така Берое излезе еднолично седми с 29 точки пред Локо Пловдив, който е с пункт по-малко. Ботев Пловдив пък остава трети с 36 точки.

Берое - Ботев 1:1
1:0 Джонатан Перейра 4
1:1  Рабей 84

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 7. Даниел Генов, 8. Илиян Стефанов, 18. Давиде Мариани

Треньор: Петър Хубчев

Ботев Пд: 13. Хийдет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (К), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Дилан Мертенс, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич