3. Под яркото слънце в Перник дъжд от голове и картони (ВИДЕО и СНИМКИ)

Под яркото слънце в Перник дъжд от голове и картони (ВИДЕО и СНИМКИ)

Миро Антонов дебютира пред вратата и на вратата на "белите"

Славия на практика се класира на полуфиналите на турнира за Купа „България”, след като победи Миньор с 5:2 като гост в Перник в първа среща от четвъртия кръг на надпреварата. „Белите” поведоха с 5:0 след голове на Петър Димитров (12’ и 18’), Живко Желев (34’), резервата Антонио Ливраменто (48’) и Здравко Лазаров (61’). Но преди петото попадение Гошо Петков беше изгонен за игра с ръка извън наказателното поле при извършени три смени от страна на Вили Вуцов. Тогава ръкавиците взе дебютиралият днес с екипа на Славия нападател Миро Антонов. Той дори асистира за попадението на Електричката с директен пас, но след това получи два гола в своята врата, които бяха дело на Петър Петров (67’) и Димитър Ялъмов (73’). Към края числеността на терена бе изравнена. Втори жълт картон получи защитникът на Миньор Камен Хаджиев. В добавеното време Славия остана с 9 човека, след като Виктор Генев като последен в защитата направи фаул и видя червения цвят.

Реваншът е на 3 април от 16:00 ч на стадион „Славия”.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Миро Антонов, който бе картотекиран няколко часа преди мача, се отличи с три пропуска преди да застане на вратата. Но все пак Вили Вуцов остана доволен от старанието на нападателя.

Мачът започна с леко предимство и по-голямо желание от страна на Славия. „Белите” търсеха повече атаката, докато „чуковете” залагаха на по-сигурно. Те бяха струпали доста хора в центъра на терена и разчитаха на по-бързи контраатаки.

В 12-ата минута гостите от София откриха резултата от свободен удар. Лазаров прескочи топката, Петър Димитров веднага след него стреля технично над стената в долния десен ъгъл на вратата на Банков за 1:0.

Вторият гол падна шест минути по-късно, когато Попара пое топка в центъра, напредна, преодоля двама, изведе чудесно Лазаров отляво. Последният напредна, центрира прецизно във вратарсткото поле, където непокритият Петър Димитров с глава отбеляза второ попадение за гостите.

След него мачът се отвори, Миньор започна да натиска и мачът стана много интересен.

3:0 направи Живко Желев в 34-ата минута с глава. Попара центрира отляво и снажният бранител, който бе оставен непокрит, се извиси над всички и забоде топката в мрежата на Банков.

Към края на полувремето Славия натика Миньор в наказателното му поле. В тези минути много ярко си пролича разликата в класите. Белите бяха много по-добре физически подготвени, играеха с по-високо самочувствие, като единици разполагаха с много по-именити състезатели, които показаха, че заслужават място в селекцията на Вили Вуцов.

На почивката треньорът извърши и трите си смени. На местата на Радослав Василев, Живко Желев и Тодор Янчев влязоха Антонио Ливраменто, Янко Сандански и Николай Дюлгеров.

Португалецът Ливраменто реализира четвъртия гол за Славия в 48-ата минута. Миро Антонов премина през трима защитници, намери в коридор нахлуващия отдясно Ливраменто, който останал сам срещу Банков, с отмерен удар отбеляза.

Три минути по-късно Миро Антонов засече с летящ плонж центриране на Димо Атанасов, но Банков спаси на самата голлиния. Само минута по-късно отново нападателят можеше да отбележи, след като бе изведен от Ливраменто, но младият страж на Миньор изби в корнер.

В 58-ата минута Гошо Петков получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле при атака на Хикмет, който бе изскочил сам срещу него. Така Славия остана с човек по-малко и при извършени три смени полеви играч трябваше да нахлузва ръкавиците. Стори го дебютантът Миро Антонов.

Той обаче успя да асистира за петия гол на Славия в 61-ата минута. Антонов улови топката, след което я изрита към Здравко Лазаров. Електричката тръгна от центъра, спринтира отляво, навлезе в пеналтерията сам срещу вратаря и с помощта на лявата греда отбеляза.

8 минути след като застана на вратата монтанчанинът получи гол. Окечукво открадна топката от Виктор Генев, веднага комбинира с Петър Петров, който навлезе в наказателното поле абсолютно сам и с лекота технично вкара на Миро Антонов за 1:5.

Банков изби с летящ плонж с глава удар извън наказателното поле удар на Лазаров преди Миньор да вкара втория си гол в 73-ата минута. Павлов центрира прецизно от тъчлинията в лявата зона по нападението на Миньор, топката попадна точно на крака на Ялъмов, който с прецизен удар от 3 метра я забоде в мрежата на Миро Антонов за 2:5.

В 77-ата минута Камен Хаджиев получи дискусионен втори жълт картон. Реферът помисли, че той е фаулирал Петър Димитров и го изгони, но се оказа, че нарушението е било на Димитър Ялъмов. Така численото равенство на терена беше възстановено.

В добавеното време и Виктор Генев беше отстранен, след като свали на земята Петър Петров като последен в защитата.

Генев, както и Гошо Петков ще пропуснат предстоящото домакинство на Славия срещу Черно море. След мача Вили Вуцов беше бесен от поведението на своите подопечни.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

szólj hozzá: m

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)