3. Погром за Литекс в Стара Загора - 0:3

Погром за Литекс в Стара Загора - 0:3

Първа загуба за лидера под ръководството на Ангел Червенков, затвърждава се комплексът "Берое".

Берое срази лидера в „А” група Литекс на собствения си стадион в Стара Загора. Мачът от 14-ия кръг завърши 3:0 за състава на Илиан Илиев.

Въпреки че не са получавали заплати от няколко месеца, футболистите на Берое показаха мъжество и зарадваха 5000 зрители, дошли да наблюдават срещата на живо.

Мачът се реши през втората част, когато Берое вкара три гола, дело на Иванов, Димитров и Андонов. През първата "оранжевите" изпуснаха дузпа чрез Янев.

Литекс остава начело с 32 точки, докато Берое се изравни с Миньор на 5-ото място с 23 точки. Това бе първа загуба за състава от Ловеч под ръководството на Ангел Червенков. Освен това се затвърди комплексът "Берое" за Литекс, тъй като "оранжевите" нямат 6 поредни гостувания победа под Аязмото.

Бизнесменът Руси Данев пък ще даде двойна премия на играчите от Берое, заради убедителния успех. "Зелените" още не са побеждавани на собствения си стадион.

Първите 20-ина минути на мача бяха по-добри за домакините. Играчите на Илиан Илиев създадоха няколко добри положения пред вратата на Голубович, но Жеков отблизо не бе точен с глава.

Постепенно обаче гостите от Ловеч взеха нещата в свои ръце. Том и Янев стреляха от далечна дистанция, но не намериха целта.

В 22-ата минута след центриране отляво Тодоров игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Христо Ристосков посочи бялата точка. Зад топката застана Христо Янев, но силният му шут срещна горната греда, тупка пред голлинията и се върна обратно в игра.

Последваха нови три отлични възможности за лидера в „А” група. Най-чистото от тях пропиля Янев, който останал сам срещу вратаря Пейков, не успя да го преодолее.

Така първата част завърши при нулево равенство и битката в Стара Загора остана да се реши през вторите 45 минути.

През първите 15 минути на втората част играчите на Берое пробваха своя късмет с удари от около 20-ина метра, но Хикмет и Жеков не бяха точни.

В 67-ата минута Берое нанесе своя удар. След изпълнение на ъглов удар, националът Иво Иванов спря топката на гърди, стреля, но въпреки намесата на Голубович топката влетя в мрежата му – 1:0 за домакините.

Три минути по-късно Николов задържа Атанасов в наказателното и Ристосков даде дузпа за тима от Стара Загора. Пепи Димитров стреля от бялата точка, Голубович спаси, но топката се върна в краката му и бързоногото крило бе точен за 2:0.

След гола Ангел Червенков предприе една смяна като на терена се появи Дормушали Саидходжа. Литекс упражни натиск, който обаче не даде резултат.

От своя страна Берое имаше две отлични положения за трети гол. Добър пробив на Димитров завърши с удар извън рамката на вратата, а Андонов не успя да прехвърли излезлия страж на „оранжевите”.

В даденото от съдията продължение домакините стигнаха до класическата победа. След грешка на Венков в наказателното поле, Андонов простреля стража на „оранжевите” за крайното 3:0.

Литекс продължи да е начело, а Берое вече мечтае за Европа.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо