3. Познатият Ставров се подигра с Дунав срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Познатият Ставров се подигра с Дунав срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моряците удържаха крехката си преднина, но не и без помощта на търновския арбитър

В мач със скандален край Черно море победи Дунав с 1:0 в 18-ия кръг на Първа лига.

Първото полувреме премина само на една врата – тази на Дунав. След няколко пропуска Черно море проби бетона на русенци чрез Александър Цветков в 37-ата минута.

Дунав не успя да се вдигне до 78-ата минута, когато в рамките на две минути имаше съвсем основателни претенции за две дузпи. Резервата Юлиян Ненов беше два пъти потърпевш, но отдавна популярният със своите скандални отсъждания Станислав Ставров (Велико Търново) подмина ситуациите.

Залогът беше 4-ото място и изкачване от 6-ото, където бяха двата отбора преди мача с равни точки.

Моряците имаха да си връщат на отбора, нанесъл най-тежката им загуба този сезон – 0:3 в Разград на 27 август.

Бакари не попадна в групата на Черно море, а Юлиян Ненов бе оставен резерва в състава на Дунав.

Още от самото начало Черно море започна да тормози отбраната на Дунав. От своя страна русенци явно предпочитаха да приемат играта в своята половина. Отборът на Веско Великов обаче успешно се справяше с набезите на моряците и то дълбоко в своето поле.

Най-чистата ситуация беше в 23-ата минута, когато Атанасов върна лошо към вратаря Луков, Кузма пресече и остана на чиста позиция, но се забави прекалено много. последствие комбинира с Цветков, но и той не намери позиция, накрая Жоро Илиев шутира силно и Луков парира.

Черно море откри в 37-ата минута, а треньорът им Георги Иванов с ясни жестове сякаш каза: „Най-накрая”. Уго Секо центрира отдясно, Коконов се размина с топката, отзад Георги Илиев опита, но беше блокиран. В крайна сметка Александър Цветков, от когото започна атаката, успя да прокара в близкия ъгъл след един финт. Буквално гъстата защита на Дунав беше пробита.

А Цветков отбеляза първия си гол в първенството през този сезон.

Русенци пък отправиха само един точен удар, а като цяло атакуваха рядко.

Гонзо опита да се заздрави отзад с включването на Тодор Паланков в 61-ата минута, като Иван Коконов напусна. Веселин Великов пък вкара Ненов на мястото на Бранимир Костадинов.

И когато не се виждаше, че нещо може да се промени, в главно действащо лице се превърна арбитърът Станислав Ставров, подминал две чисти дузпи за Дунав.

Русенци се разиграха, а варненци спряха. В 78-ата минута Венков съвсем умишлено изби с ръка центриране на Ненов отдясно, а после Секо фаулира същия играч на Дунав в наказателното поле.

Междувременно Коварж спаси последователни удари на Будинов и Огнянов.

Така, Черно море удържа крехката си преднина и вече е 4-и с 31 точки. Дунав остана 6-и с 28 точки, като запази тенденцията след победа да губи.