3. ПРАЗНИКЪТ В "НАДЕЖДА": Порой, военни димки, заря и много голове за Локо (Сф)! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-черните" с разгром 4:1 над Созопол, 3500 фенове се радват и забавляват

С военни димки, заря и много голове Локомотив Сф отпразнува завръщането в елита. "Червено-черните" спечелиха с 4:1 срещу Созопол в "Надежда" за радост на 3500 свои привържениците си, които се завърнаха на стадиона като по поръчка - да отпразнуват с любимците си чаканата шест години промоция. Преди мача те зарадваха боса Иван Василев в генералска сабя. Запалянковците продължиха да се забавляват и по време на двубоя. Те запалиха множество факли и военни димки, заради което срещата беше прекратена за няколко минути в средата на първата част. При 2:1 пък гръмна заря в "Надежда". След срещата "железнирачите" бяха наградени за второто масто в крайното класиране на Втора лига, а голяма част от феновете нахлуха на терена, за да вдигнат купата с отбора. Паметният миг беше съпроводен с фойерверки в небете над стасадиона.

Гостите от Созопол изненадващо поведоха в резултата. Това се случи в 26-ата минута, когато при бърза контра Иван Колев центрира, а връхлитащият Ариф Ферадов заби третото си попадение за сезона. Осем след това равенството беше възстановено. Долапчиев бе фаулиран в наказателното поле и реферът Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Зад топката застана Долапчиев, който реализира първото си попадение за клуба.

В оставащите минути до почивката вратарят Росен Андонов спаси Созопол на няколко пъти. Той спря първо Долапчиев, след това и Мики Орачев, а накрая показа страхотен рефлекс при удар с глава на Красимир Милошев.

През втората част Светослав Диков се появи на терена и постепенно Локомотив стигна до пълен обрат. Това се случи в 68-ата минута, когато именно Диков се възползва от сериозна грешка в защитата на Созопол и вкара своя 20-и гол за сезона.

Секунди по-късно Локомотив реши всичко в този двубой. Долапчиев с хубаво вкара за 3:1, като увеличи головата си сметка на общо седем попадения през сезона, като пет от тях са с екип на Спортист (Своге) .

Домакините се забавляваха с подкрепата от трибуните, като в 80-ата минута резервата Калоян Стефанов удари горната греда на Андонов. Две минути след това пък Диков вкара четвърти гол за столичани и вече има общо 21 гола, като ще бъде голмайстор на Втора лига през този сезон.