Предстоящият ни съперник Беларус удари Гърция насред Атина (ВИДЕО)

Сергей Политевич заби единствения гол от свободен удар

Предстоящият ни съперник в световните квалификации – Беларус, удари 1:0 отбора на Гърция насред Атина в приятелска среща. Контролата се проведе пред малко над 1000 зрители на стадион „Георгиос Караискакис” в предградието Пирея. Единствения гол отбеляза Сергей Политевич в 14-ата минута с унищожителен шут от свободен удар в горния десен ъгъл.

През първото полувреме гърците не отправиха нито един удар към вратата, а след почивката двата отбора размениха ролите си по отношение на този показател. През второто полувреме играта бе разстроена от множеството смени. Като цяло положенията бяха малко. Като изключим гола, Александър Хлеб пропусна най-чистото положение в мача.

България приема Беларус в неделя от 19 ч на стадион „Васил Левски”. След третия кръг в група „А” на зона „Европа” нашите са четвърти с 3 точки, а белорусите отстъпват с 1 на петото място (равенства с Франция и Люксембург у дома и загуба от Холандия като гост).

Водят Франция и Швеция с по 7 точки. Двата отбора се срещат в петък. Холандия е трета с 4 точки.