3. ПРИ ЗАВРЪЩАНЕТО НА МЪРИ: Левски попиля Спортист, би само с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПРИ ЗАВРЪЩАНЕТО НА МЪРИ: Левски попиля Спортист, би само с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" с куп пропуски и греди, 2000 фенове дойдоха на Герена

Левски победи Спортист (Своге) с 2:1 в контролна среща, първа след завръщането на Станимир Стоилов начело на тима.

Специалистът не можеше да разчита на националите в тима и заложи на куп юноши. Дебют за Левски прави новото попълнение Димитър Костадинов, а на трибуните е и смятаният за сигурен трансфер Хосе Кордоба.

Първото по-опасно положение за "сините" дойде в 11-ата минута, но ударът на Здравко Димитров беше спасен. Десет минути по-късно Иван Горанов центрира към Билал Бари, но топката премина на сантиметри над вратата.

В 25-ата минута отново Бари стреля с глава и удари дясната греда на вратата на Стефано Кунчев. Само четири минути по-късно левия страничен стълб спаси Спортист (Своге) след удар на Здравко Димитров.

Спортист (Своге) организира първата си по-добра атака в 33-ата минута, но ударът на Деян Христов беше твърде слаб.

Втората част започна с опасна атака и дузпа за Левски за фаул срещу Билал Бари, която Георги Миланов реализира в 52-ата минута с първия си гол за "сините" (1:0). Миланов можеше да удвои резултата в 61-ата минута, когато остана сам срещу Стефано Кунчев, но опита да го прехвърли отблизо и стражът се справи с опасността.

Минута по-късно голмайсторът за "сините" напусна играта, а появилият се на мястото му Любомир Тодоров удвои резултата в 66-ата минута (2:0).

Четвърт час преди края Асен Митков изведе Любомир Тодоров, но ударът му премина над вратата.

"Сините" удариха третата си греда в мача в 82-ата минута след удар на Стелиън Георгиев, а след намесата на Кунчев, топката се отби в напречния стълб и излезе в корнер.

Спортист успя да върне един гол минута преди края, когато Харизанов се разписа за крайното 2:1.

ЛЕВСКИ - СПОРТИСТ СВОГЕ 2:1
1:0 Миланов 52 дузпа
2:0 Toдоров 66
2:1 Харизанов 89

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Денис Динев, Георги Александров, Иван Горанов, Андриан Краев, Радослав Цонев, Димитър Костадинов, Георги Миланов, Здравко Димитров, Билал Бари

СПОРТИСТ: 12. Стефано Кунчев, 3. Борислав Стойчев (К), 19. Богомил Богомилов, 7. Мартин Сандов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 14. Стивън Славков, 20. Илия Русинов, 18. Деян Христов, 22. Дуде Ндонгала, 80. Красимир Панчев