3. ПРИКАЗКА БЕЗ КРАЙ! 9-та поредна за Локо (Пд) (ВИДЕО)

ПРИКАЗКА БЕЗ КРАЙ! 9-та поредна за Локо (Пд) (ВИДЕО)

И Славия капитулира на "Лаута"

Най-лошият старт през новия век на Славия и най-силния старт в историята на Локо Пд.

Локомотив (Пловдив) продължава със страхотните си изяви във футболния ни елит и изравни клубния си рекорд от 9 поредни победи.

Той бе постигнат в рамките на 2 кампании, преди 2 десетилетия, а сега възпитаниците на Александър Томаш останаха безгрешни след 2:0 над гостуващия Славия в мач от X кръг на efbet Лига.

Резервата Алфа Конте вкара и 2-те попадения за домакините на „Лаута“, реализирайки ги в рамките само на 3 минути – в 70-ата и в 73-ата, за да развали дебюта на Иван Колев начело на гостите.

Те също изравниха, но свой клубен антирекорд от 6 поредни загуби. „Белите“ са в подобна тежка поредица за трети път в своята история, след като преди това бяха в такава през 1987-ма и през 2014-а година.

Сега Славия остана с 4 точки на 14-ата позиция във временното класиране, докато Локомотив (Пловдив) продължава да е убедителен лидер с 28 от 30 възможни точки след първите 10 кръга.

Мачът на „Лаута“ започна равностойно, но постепенно домакините овладяха инициативата.

В 13-ата минута Георги Минчев бе изведен сам срещу вратаря на гостите Светослав Вуцов, но последният излезе съобразително и изпревари нападателя.

Малко по-късно стражът трябваше да отразява шут на още един футболист, озовал се очи в очи с него - Христо Иванов, макар впоследствие да бе маркирана засада.

Гостите разчитаха предимно на контраатаки и в 34-ата минута, след едно добре разиграно нападение, Кристиан Добрев пусна успоредно на голлинията подаване, ала нямаше кой да засече.

Последваха 2 бързи жълти картона, по един за всеки от отборите, след като в средата на първата част играта бе спряна заради жегите в Пловдив и кратка почивка за освежаване.

В 39-ата минута Бабакар Дион също бе изведен сам срещу Вуцов, ала за трети пореден път вратарят на Славия демонстрира класа и отрази.
Малко преди почивката стражът, който доскоро лекуваше контузия, направи 4-о решително спасяване в мача, след като този път отрази изстрел на Минчев.

Така почивката дойде при нулево равенство на „Лаута“, а след нея на сцената се появи резервата Алфа Конте.

Три минути след подновяването на играта през втората част Бабакар Дион нанесе удар от въздуха от границата на наказателното поле, преминал покрай гредата.

В 58-ата минута Славия стигна до отличен шанс да изравни. Влезлият като резерва на почивката Емил Стоев центрира към Денислав Александров и бившият играч на Локомотив засече от близка дистанция, но Динко Хоркаш изби с крак. В следващата атака Иван Минчев пък опита изстрел от дистанция, който също бе отразен от хърватския страж на „смърфовете“.

Домакините отговориха 5 минути по-късно, когато Джовани центрира към Георги Минчев, но нападателят не успя да осъществи добър контакт с топката и отправи слаб завършващ удар, спасен от Вуцов.

В 69-ата минута обаче Локомотив стигна до попадение. Резервата Алфа Конте се пребори с Велко Йеленкович на левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля неспасяемо по диагонала в долния ляв ъгъл за 1:0.

Само три минути по-късно Конте повтори упражнението, след като получи отляво, отново надбяга Йеленкович и завърши технично с десния крак покрай Светослав Вуцов за 2:0.

В 87-ата минута Конте потърси своя хеттрик с шут от малък ъгъл директно от пряк свободен удар, но не намери целта. Така срещата завърши с успех за "черно-белите", който е девети пореден за "смърфовете" от началото на сезона.

В следващия кръг Локомотив гостува на шампиона Лудогорец, докато Славия посреща Левски.

ЛОКО ПД - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Алфа Конте (70)
2:0 Алфа Конте (73)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Портокареро, 12. Ефе Али, 2. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к), 9. Георги Пламенов Минчев;

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 17. Алфа Конте, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 99. Леонардо Сена;

Треньор: Александър Томаш;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Юзеир Томбак, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Георгиев Тасев, 33. Галин Иванов (к);

Резерви: 12. Николай Кръстев, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 8. Емил Стоев, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев;