3. ПРИКАЗКАТА СВЪРШИ: ЦСКА преби Локо (Пд) (ВИДЕО)

ПРИКАЗКАТА СВЪРШИ: ЦСКА преби Локо (Пд) (ВИДЕО)

"Червените" изпуснаха разгром на "Лаута"

ЦСКА продължи страхотната си серия и победи лидера в efbet Лига Локомотив Пловдив с 2:0 като гост на "Лаута". "Смърфовете" записаха първата си загуба за сезона чак в 12-ия кръг. "Армейците" пък вече са в серия от четири поредни успеха и това ги изкачи до третото място с 24 точки - на четири зад Черно море и на пет зад днешния си съперник.

ЦСКА първи стигна до точен удар, след като Марселино Кареасо нанесе изстрел от дистанция, който Динко Хоркаш улови без проблеми. В 13-ата минута Майкъл Естрада бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, а хърватският страж застана добре и изби. Еквадорецът бе в засада и дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено.

В 20-ата минута Майкъл Естрада се реваншира за пропуска си, след като получи отлично извеждащо подаване от Джонатан Линдсет, озова се очи в очи с Хоркаш и този път с красив удар в близкия десен ъгъл се разписа за 0:1.

В 24-ата минута Естрада бе изведен на границата на наказателното поле от Тобиас Хайнц и от въздуха нанесе удар в горната греда, но останаха съмнения за засада, каквато не бе отсъдена.

Две минути след това Бабакар Дион навлезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Георги Минчев, който нанесе първия удар на сметката на "смърфовете", но той премина над вратата на Гусато Бусато.

В 39-ата минута ЦСКА удвои аванса си - логично, с оглед представянето до момента. Майкъл Естрада отне топката от Ефе Али, подаде към Дюкенс Назон, а той на празна врата не изпита проблем да вкара. Останаха съмнения за нарушение на еквадореца срещу младежкия български национал, но такова не бе отсъдено - 0:2

В 45-ата минута Ангел Лясков фаулира Дюкенс Назон в наказателното поле и Станимир Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана самият хаитянин, но Динко Хоркаш улови ъгъла и спаси удара от 11-те метра.

В 62-рата минута Дюкенс Назон се отскубна от отбраната на Локомотив Пловдив, навлезе в наказателното поле на "смърфовете" и комбинира с Майкъл Естрада, който на празна врата прати типката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на хаитянина.

В 81-вата минута Алфа Конте проби добре през центъра и нанесе тежък удар от около 20-ина метра, който премина над вратата на Густаво Бусато. Две минути след това ЦСКА загуби още един важен играч, като с контузия терена напусна навлизащият във форма Майкъл Естрада. На негово място влезе Станислав Шопов.

В 86-ата минута Алфа Конте центрира към Георги Минчев, който обаче закъсня и не можа да уцели топката, която Бусато изби, тя летеше към Петър Андреев, който понечи да я отиграе, но не успя и се блъсна с бразилския вратар, който първоначално изглеждаше, че изпита някакъв проблем, но всички със здравословното му състояние беше наред.

Стартови състави:

Локо Пд: Хоркаш, Лясков, Али, Паскалев, Камдем, Иванов, Евандро, Джовани, Дион, Конте, Минчев

ЦСКА: Бусато, Шакич, Турицов, Линдсет, Марселиньо Кареазо, Хайнц, Юга, Естрада, Назон, Махмутович, Петров

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо