3. Прокобата на ЦСКА в Разград продължава след 0:2 (ВИДЕО)

Прокобата на ЦСКА в Разград продължава след 0:2 (ВИДЕО)

Мисиджан и Хамза понесоха Лудогорец към първото място в А група

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в дербито от петия кръг на А група. Така, разградската прокобата продължава да тегне над „армейците”, които все още нямат вкаран гол на „Лудогорец Арена”, докато имат допуснати цели 8. Точни за победителите бяха Върджил Мисиджан и новото попълнение Юнес Хамза. Победата със сигурност ще даде самочувстмие на "орлите" преди плейофа със Стяуа за влизане в групите в Шампионската лига.

Гостите от София имаха своите шансове да вкарат, като на близо до попадение беше Александър Тунчев, който разтресе лявата греда през второто полувреме. Въпреки поражението, феновете на „червените” не спряха да подкрепят своите любимци.

С този успех, тимът на старши треньорът Георги Дерменджиев, който беше заложил предимно на футболисти, които не получават често възможност за изява, излезе на първото място във временното класиране на първенството, като измести точно ЦСКА. И двата отбора са с по 10 точки, но „орлите” са с по-добра голова разлика.

Двата отбора предложиха качествено първо полувреме с открит и атакуващ футбол. Гостите от София започнаха по-агресивно двубоя, печелиха единоборствата в средата на терена и организираха добри атаки, но трудно стигаха до чисти голови положения. Една от по-сериозните ситуации пред вратата на Иван Чворович стана в 11-ата минута, когато Александър Тунчев изпълни запазената си марка – силен удар с глава, но стражът на „орлите” успя да избие в ъглов удар.

Домакините започнаха по-прибрано, приеха играта да бъде водена от ЦСКА и разчитаха предимно на контраатаки и по двата фланга. Футболистите на треньора Георги Дерменджиев действаха с видимо спокойствие и това им се отплати в 30-ата минута. Тогава Шоко центрира в наказателното поле към Мисиджан, там Апостол Попов не успя да покрие холандското острие и така допусна резултатът да бъде открит.

Попадението даде крила на шампионът на България и постепенно те вдигнаха оборотите и започнаха да владеят инициативата. Връзката между защитата и нападението на Лудогорец беше стабилна и домакините организираха няколко опасни атаки. Последваха силни удари към Якуб Дивиш, но чешкият вратар на „армейците” не допусна повече голове.

Футболистите на ЦСКА имаха своите шансове да изравнят до края на частта, но това за тяхно съжаление не се случи. Борис Галчев отправи много силен удар по земя от сериозна дистанция, но Чворович плонжира и изби. С минимална преднина за Лудогорец завърши първото полувреме, в края на което започва да вали силен дъжд.

„Орлите” започнаха ударно второто полувреме и  Абало и Ешпиньо отправиха два силни удара към „червената” врата – сериозна заявка, че голът на Мисиджан не е достатъчен за успеха и ще търсят ранен такъв след почивката. Попадението не закъсня. В 51-ата минута холандецът центрира в наказателното поле към Юнес Хамза, тунизийският нападател скочи високо и с глава покачи на 2:0.

Гостите се втурнаха в атака след втория гол. Много изгодно положение се откри пред румънския нападател Серджиу Буш, който се озова сам срещу вратаря, но се забави с удара и Чворвич скъси ъгъла и изби. Най-близо до гола беше Сашо Тунчев, който разтресе лявата греда. Бранителят на „армейците” засече с глава, но и късметът не го покри.

До края на двубоя Лудогорец игра тактически грамотно и не допусна изненада. Футболистите на ЦСКА дадоха всичко от себе си поне за почетен гол, но Чворович и бранителите пред него запасиха вратата му „суха”. Така, 31-кратните шампиони на България все още нямат вкаран  гол на стадиона на 3-кратния първенец на страната.

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо