3. Протоколни точки и разгром за Лудогорец срещу Етър, „болярите“ влязоха в историята (ВИДЕО)

Шампионите победиха с 5:1, но не това бе интересното. Треньорът на Етър Григор Петков реши да не пътува до Сливен за двубоя

Протоколни точки и разгром за Лудогорец срещу Етър, „болярите“  влязоха в историята (ВИДЕО)

Лудогорец победи Етър с 5:1 в среща от 26-ия кръг на „А“ група. „Орлите“ откриха трудно резултата едва в 42-ата минута чрез Дяков, но след това головете заваляха един след друг. Светльо Дяков се разписа още един път до почивката. През втората част два гола на Стоянов и един на Безяк направиха резултата разгромен. Ценциала вкара в добавеното време за самочувствие.

Отборът на Етър започна мача без треньор, тъй като Григор Петков го нямаше. Наместникът на Сердар Даят прецени, че няма нужда да пътува за двубоя. Така треньорът на вратарите Румен Данков водеше тима в тази среща. До този момент няма треньор в историята на „А“ група, който да е отказал да пътува за двубоя на своя тим без да има основателна причина.

Атаките на Лудогорец започнаха с първия съдийски сигнал на срещата. В първите 6-7 минути гостите от Разград успяха да създадат две опасности пред вратата на противника, но Роман Безяк не успя да се разпише след центрирания на Иван Стоянов и Йордан Минев. В 27-ата минута Иван Стоянов направи сериозен пропуск. Фланговият състезател влезе в наказателното поле и с лъжливо движение майсторски се освободи от прекия си пазач. Последва удар от няколко метра, който попадна право в ръцете на вратаря. Минута преди това Димо Бакалов не се ориентира добре и остави кълбото да се разходи в близост до голлинията, вместо да се хвърли и да добута топката в мрежата. В 31-ата минута Безяк се нареди до своите съотборници, които се скъсаха да пропускат.

Словенецът бе оставен сам срещу вратаря, но нескопосаното му действие запази двете нули на светлинното табло. В 33-ата минута Минев излезе очи в очи със стража на домакините и отправи изстрел, който бе избит в ъглов удар.

В 43-ата минута Светослав Дяков откри резултата. Себастиян Ернандес бе изведен сам срещу вратаря, но си пое лошо топката. Въпреки това колумбиецът успя да я достигне и подаде към Дяков, който вкара на празна врата – 1:0.

Една минута по-късно Дяков отново разплака "виолетовите". Иван Стоянов проби отдясно и центрира по земя. Халфът бе заел отлична позиция и след като си пое кълбото, не остави шанс на Филипович – 2:0.

В 53-ата минута, при една от редките си атаки, двама играчи на Етър останаха срещу един бранител на "орлите" и съвсем спокойно можеше да отбележат. Само, че Дормушали Саидходжа вместо да подаде на свой съотборник, който бе в отлична позиция, се полакоми и стреля над вратата.

В 62-ата минута Лудогорец не остави шанс на защитата на Етър и резултатът набъбна на 3:0. Иван Стоянов завърши отлична триходова комбинация, стартирала с пас с пета на Емил Гъргоров към Безяк, който с едно докосване подаде към Стоянов – 3:0.

В 70-ата минута падна нов гол и той отново бе във вратата на домакините. Автор на попадението бе Безяк, отбелязвайки след асистенция на Стоянов. В първия момент младият нападател не успя да вакра, след като ударът му бе изчистен от голлинията, но при втория опит той не сбърка и се разписа за 4:0.

Головата фиеста продължи. Иван Стоянов вкара и пети гол в срещата. Нападателят бе изведен много добре зад отбраната на Етър и с премерен удар направи резултата разгромен.

Шестият гол падна в добавеното време на двубоя. Той обаче бе във вратата на Лудогорец Саидходжа най-накрая реши да подава, вместо да действа егоистично и комбинирайки с Ценцала задължи играча да вкара в мрежата на Стоянов за 1:5.

Лудогорец спечели протоколни 3 точки в борбата за титлата в „А“ група. „Орлите“ отново се върнаха на първото място с актив от 63 – с две точки аванс пред втория Левски. Етър пък е предпоследен с 16 точки и вече само чудо може да спаси „болярите“ от изпадане.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза