3. РАДОСТ В БЛАГОЕВГРАД: Пирин с първа победа в Efbet лига, вкара гол в 13-ата секунда (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлетата" надвиха ЦСКА 1948 с 4:1, VAR отмени дузпа за гостите

Пирин спечели с 4:1 домакинството си на ЦСКА 1948 от четвъртия кръг от efbet Лига. Успехът на ст. "Христо Ботев" в Благоевград е първи за домакините от началото на сезона. По този начин те се измъкнаха от дъното на класирането. Съперникът им обаче остава на опашката с едва една точка, спечелена от четири изиграни мача.

Домакините поведоха още в 13-ата секунда, когато снаряд на Свилен Станоев се спря в мрежата на Даниел Наумов. Това е и най-бързото попадение в елита от 2012 година насам. Тогава Мирослав Манолов вкара за Черно море срещу Монтана в шестата секунда.

След перфектното начало домакините трябваше да понесат тежък удар. В 20-ата минута треньорът Уорън Фийни загуби още един ключов играч. Венцислав Бенгюзов се контузи и трябваше да бъде сменен принудително. На негово място в игра се появи Антон Карачанаков.

Четири по-късно съдията Ивелин Занев отсъди дузпа за ЦСКА 1948, след като видя нарушение срещу Денислав Ангелов в наказателното поле на домакините. Ситуацията обаче беше преразгледана от VAR, а наказателният удар отменен. Нападателят на "червените" пък получи жълт картон за симулация.

Пирин вкара втори гол в 30-ата минута. Манолев получи подаване от Станислав Костов и с едно докосване пусна топката покрай Наумов за 2:0!

В 35-ата Ивайло Чочев можеше да върне едно попадение, но националът стреля неточно с глава след центриране от корнер. Осем след това съдията отново посочи бялата точка пред вратата на домакините. Този път за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията отново беше разгледана от VAR, но този път  дузпата беше потвърдена. Зад топката застана Чочев, който не сбърка с нисък удар до гредата вкара за ЦСКА 1948.

Десетина минути след почивката резервата Георги Русев опита удар към вратата на Пирин, но без особен успех. В 66-ата минута интригата на практика приключи. Антон Карачанаков реализира трето попадение за домакините. Той получи извеждащ пас по десния фланг, влезе влезе в наказателното поле и рязко смени посоката, за да елиминира защитник на ЦСКА 1948, след което простреля Наумов!

Гостите се опитаха все пак да се върнат в мача, но така и не можеха да създадат положения пред вратата на Петър Петров. "Орлетата", от своя страна, чакаха своите положения при контраатаки, при които използваха скоростта на Мохамед Брахими и Антон Карачанаков по двете крила.

Именно те двамата бяха в основата на атаката, завършила с четвърти гол за Пирин Благоевград. В последните секунди от редовното време Карачанаков получи пас на дясното крило. Той напредна към центъра и подаде на Манолев, който потърси Станислав Костов. Централният нападател не се полакоми и остави за Брахими, който бе на чиста позиция и не сгреши – 4:1!

ПИРИН - ЦСКА 1948 4:1
1:0 Красимир Станоев (1)
2:0 Станислав Манолев (30)
2:1 Ивайло Чочев (43-д.)
3:1 Антон Карачанаков (66)
4:1 Брахими (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов, 22. Димитър Илиев, 8. Ивайло Климентов, 18. Ивайло Чочев, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 7. Марио Топузов, 9. Денислав Ангелов