3. Радост в Благоевград: Пирин с първа победа! (ВИДЕО)

Радост в Благоевград: Пирин с първа победа! (ВИДЕО)

„Орлетата“ обърнаха Ботев Вр до 2:1, макар и с човек по-малко

Пирин записа първата си победа за сезона в efbet Лига.

Благоевградчани обърнаха като домакини Ботев (Враца) до 2:1 в мач от 9-ия кръг, за да нанесат трето последователно поражение на своя опонент.

„Орлетата“ си вкараха автогол секунди преди почивката, но успяха в добавеното време да изравнят, а след паузата да стигнат до успеха, макар че завършиха срещата с човек по-малко.

Те я започнаха по-силно и още във втората минута капитанът им Петър Занев центрира, а след изчистването на гостите топката се озова у Красимир Станоев, който я прати високо над вратата.

В 4-ата минута Пирин пропусна страхотна възможност да открие резултата, след като отново Занев центрира към далечната греда. Станислав Костов подаде с глава към близката, където Мартин Смоленски стреля отблизо, но Диего Фераресо блокира на самата голлиния.

В 6-ата минута Венцислав Бенгюзов пробва изстрел от дистанция, но Красимир Костов изби в корнер, а в 11-ата Пирин имаше нова отлична възможност.

Смоленски и Занев направиха двойно подаване и последва центриране, ала Иван Тасев се размина на сантиметри.

В 32-ата минута Занев центрира отляво и Тасев отигра с гърди за Радослав Цонев, чието воле обаче профуча над вратата.

Две минути по-късно Пирин отново пропусна, след като Тасев бе изведен на скорост, но Костов спаси. Топката обаче пак попадна у Тасев, той я подаде на Цонев, който технично върна с пета за Красимир Станоев, ала Фераресо блокира.

Така се стигна до последните секунди на първото полувреме, когато паднаха 2 гола в рамките само на 3 минути.

Първо, в 45-ата минута, Ботев поведе, макар да не отправи нито един удар до почивката. След пробив и центриране на Том Зарандона вратарят Янко Георгиев излезе, но не успя да улови топката, а зад него капитанът Занев остана изненадан - тя го удари в главата и спря в мрежата – 0:1.
В третата минута от добавеното време обаче справедливостта възтържествува и Пирин успя да изравни. Радослав Цонев центрира от корнер и Станислав Костов с глава направи резултата 1:1.

Второто полувреме започна с удар от дистанция на Стаси Костов, а в 59-ата минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на гостите от Враца.

Тогава Станоев центрира отдясно в пеналтерията, където на далечната греда Фераресо изчисти пред погледа на Цонев, но домакините поискаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза заради потенциална игра на защитника на гостите.

След щателна проверка на ситуацията със системата ВАР беше решено, че няма нарушение на правилата и играта продължи без наказателен удар.

Пирин обаче стигна до обрата в 68-ата минута, когато Вячеслав Велев получи отдясно, след което центрира на първа греда, където Красимир Станоев засече с глава топката във вратата на Краси Костов - 2:1.

Само три минути след това "орлетата" имаха шанс да решат окончателно мача. Станислав Костов получи в половината на врачани и изведе през центъра Ради Цонев, който напредна и шутира опасно, но покрай гредата.

Десет минути преди края на редовните 90 пък домакините останаха с човек по-малко, тъй като Венцислав Бенгюзов получи втори жълт и съответно червен картон, заради нарушение срещу резервата на гостите Венцислав Христов.

Въпреки това, Пирин удържа успеха и вече има 6 точки, със само 1 по-малко от Ботев (Враца), който заема 12-ата позиция във временното класиране и не отправи нито един точен днес удар в Благоевград.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
0:1 Петър Занев (45, автогол)
1:1 Станислав Костов (45+3)
2:1 Красимир Станоев (68)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 21. Янко Георгиев - 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев (к), 17. Радослав Цонев, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев;

Треньор: Красимир Петров;

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов (к) - 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 18. Клери Сербер, 20. Меси Биатумусока, 21. Жан Пиер Да Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Тон Зарандона, 88. Йохан Валбуена;

Треньор: Росен Кирилов;