3. Ръководството на Черно море пуска жалба срещу съдийството в мача с Левски

Ръководството на Черно море пуска жалба срещу съдийството в мача с Левски

Феновете на тима търсят саморазправа с коментатора на срещата след поражението във Варна с 2:3

Черно море ще пусне жалба срещу главния съдия на мача с Левски Николай Йорданов, съобщиха от клуба.

„Моряците” протестираха бурно срещу отсъдената от него дузпа в 62-та минута. Затова от Варна още утре ще изпратят до Съдийската комисия видеозапис на срещата.

Йорданов пусна много свободна игра, с което изнерви футболистите. Действията му на терена пък не бяха особено решителни, като дори след отсъждането на дузпата бе на път да отнесе няколко шамара от играчите на Черно море, но не санкционира никого.

Левски се наложи трудно с 3:2 като гост на стадион „Тича”, а феновете на домакините нападнаха спортния журналист Борис Касабов след мача с Левски.

Бившето пресаташе на БФС бе коментатор на срещата, която се предаваше директно по PRO.BG. Касабов на няколко пъти обяви в ефир, че дузпата, с която Левски спечели, е напълно редовна и не можело и дума да става, че Дарко Тасевски е симулирал при съприкосновението с Илко Пиргов в 62-ата минута.

След срещата разгневени ултраси нападнаха кабинката на "Тича", от която Касабов коментираше мача. Към журналиста полетяха множество бутилки минерална вода, както и камъни.

Той обаче бе спасен от десетината полицаи, които го охраняваха и спряха опитите на феновете да линчуват Борис Касабов.