3. РАЗГРОМ: Етър размаза ФК Кюстендил

РАЗГРОМ: Етър размаза ФК Кюстендил

Етър размаза с 5:0 третодивизионния ФК Кюстендил в контрола, която се игра на стадион "Рила" в едноименния град.

"Виолетовите" продължават без загуба в контролите, като досега са записали три победи и едно реми, а във втори пореден мач не допускат гол. Двамата чужденци на проби Жан-Пиер да Силва и Уилсън Фелипе бяха пуснати от Веселин Великов като титуляри, за да прецени качествата им. Христо Димитров, който вкара неотдавна хеттрик срещу Загорец, сега се отличи с гол и две асистенции.

"Болярите" започнаха ударно и поведоха още в 3-ата минута от дузпа. Радослав Апостолов бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира от бялата точка отсъдения наказателен удар – 1:0. Резултатът бе удвоен в 18-ата минута – след центриране от корнер Христо Димитров засече топката в мрежата за 2:0. Преднината набъбна до 3:0 в 25-ата минута. След бърза контраатака и асистенция на Христо Димитров опитният Цветомир Тодоров вкара първия си гол след завръщането в Етър. След почивката в игра влязоха и останалите футболисти.

Етър имаше тотално превъзходство през целия мач, създаде още ред положения, но резултатът се запази чак до 77-ата минута, когато отново Христо Димитров намери Христо Марков и юношата на етърци се разписа за 4:0. В 89-ата минута след ъглов удар Мариян Иванов засече топката и нацели гредата. След това тя попадна в юношата Борислав Марков и след силен удар от границата на наказателното поле и рикошет в крак на защитник се стигна до крайното 5:0.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение