3. Разочароващ Лудогорец с куп пропуски и трета загуба в контролите (ВИДЕО)

Разочароващ Лудогорец с куп пропуски и трета загуба в контролите (ВИДЕО)

Разградчани допуснаха поражение с 0:1 от Ахмат Грозни

Шампионът Лудогорец допусна загуба с минималното 0:1 руския Ахмат Грозни в петата си контрола от лагера в Турция. Разградчани направиха куп пропуски пред противниковата врата, а попадението в тяхната дойде минути преди последния съдийски сигнал.

Още в 10-та минута българският тим нацели греда, след като Бакалов получи отдясно, напредна в наказателното поле и отправи хубав изстрел, но той срещна напречния стълб.

В следващите минути Швиерчок на два пъти имаше отлични шансове да отбележи, но първо в 17-та изпусна сам срещу вратаря, а в 35-та ударът му по диагонал беше спасен.

След почивката в 56-та последователно Чибота и Каули обстрелваха руската врата, но отново стражът на съперника на Лудогорец спаси, а след това удар мина покрай гредата му.

Секунди по-късно и Моци пробва късмета си, но Городов спаси.

В 76-та минута Ахмат изпусна една от малкото си възможности да отбележи, след като Стоянов спаси с крак удар на Раванели, но в 86-та отбраната на Лудогорец отново се пропука и този път фатално.

Роши получи пас зад гърба на Тауата и подаде по земя към непокрития Понсе, а за венецуелеца не бе трудно да вкара с удар в долния десен ъгъл за 1:0.

До този момент тимът на разградчани изигра пет проверки на турска земя, в които записа три поражения и две победи. Възпитаниците на Павел Върба се справиха с отборите на Висла (2:0) и Кайрат (6:0), но допуснаха поражения от Пяст (0:2) и Цървена звезда (0:1).

В петък Лудогорец ще се изправи срещу Слован Братислава.

Състав на Лудогорец:

Лудогорец (4-1-4-1): Владислав Стоянов – Жордан Икоко, Козмин Моци, Драгош Григоре, Талеб Тауата – Стефан Баджи – Димо Бакалов, Дан Битон, Каули Оливейра, Мавис Чибота – Якуб Швиерчок

90 - Край на мача!

86 - Гол за Ахмат, след като Роши бе изведен зад гъбра на защитата, подаде към Понсе и венецуелецът отбеляза за 0:1

76 - Aхмат пропусна отлична възможност да поведе, след като Раванели излезе фронтално срещу Стоянов, но стражът на орлите спаси с крак изстрела на халфа.

57 - Моци стреля, но вратарят на Ахмат отново спаси.

56 - Чибота, а после и Каули обстрелваха вратата на портивника, но стражът на руснаците първо изби, а  след това шутът на най-новото попълнение на Лудогорец профуча покрай дясната греда.

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първата част!

43 - Икоко получи проблем и трябва да бъде заменен от Станислав Манолев

35 -Швиерчок овладя пред наказателното поле на руснаците, завъртя се на 90 градуса и стреля мощно с десния крак, но Городов отново се представи блестящо и изби в корнер.

17 - Швиерчок имаше отличен шанс да отбележи, но ударът му сам срещу вратаря излезе в аут

10 - Греда за Лудогорец! Бакалов получи топката отдясно, влезе в наказателното поле и отправи отличен удар, но топката срещна напречния стълб.