3. Резерва донесе класически успех на Лудогорец над Черноморец (ВИДЕО)

Резерва донесе класически успех на Лудогорец над Черноморец (ВИДЕО)

Роман Безяк с два гола и асистенция при 3:0 над "акулите" в Разград

Шампионът Лудогорец направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" и бе от програмата на 25-ия кръг на родната "А" група.

Като цяло мачът бе доста динамичен, а "акулите" се представиха повече от стабилно през първата част, когато удържаха нулевото равенство. Звездата в нападението на бургазлии Уатара се контузи в самото начало, което притъпи контраатаките на гостите. В края на двубоя и Борислав Балджийски получи травма.

В герой за Лудогорец се превърна резервата Роман Безяк, който след влизането си в началото на втората част вкара два гола и асистира за третия, който бе дело на Иван Стоянов. Това бе 21-о попадение за бившия играч на ЦСКА с екипа на разградчани в "А" група, с което той еднолично е голмайстор на тима в елита на България за всички времена.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, като още във 2-та минута гостите получиха златна възможност да излязат напред в резултата, след като Уатара изведе Дрянов зад гърба на отбраната на домакините, но прехвърлящият удар на играча на Черноморец излезе в аут.

Последва неточен удар на Мишо Александров, а в 5-та минута Марселиньо намери Мирослав Иванов в лявата част на наказателното поле, Деко стреля опита остър пас по земя към Кишада, но Дашев внимаваше и спаси. 180 секунди по-късно Шоко центрира от дясното крило, Генчев не успя да засече добре и топката излезе в аут.

В 13-ата минута пък, Уатара получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Милчо Ангелов. В 18-ата гостите организираха хубава многоходова контраатака, която завърши с немощен удар именно на Милчо Ангелов.

Реферът Цветан Кръстев прекрати за минутка двубоя в средата на полувремето, за да могат играчите на двата тима да вземат по глътка вода заради високите температура в Разград.

След краткото прекъсване темпото поспадна, зачестиха грешките в средата на терена, което се отрази и на положенията пред двете врати.

В последните 15 минути обаче бургазлии изпаднаха в глуха защита, а Кишада навлезе към дъгата на наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той бе много слаб и неточен.

Това обаче бе единственото по-сериозно положение до края на полувремето и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира  с нова отлична възможност за "акулите". Тогава Терзиев засече с крак центриране от корнер, ала кълбото премина на милиметри от лявата сглобка на Владо Стоянов.

Домакините обаче бързо натиснаха съперника си и в 57-ата минута Шоко получи на десния фланг и намери Мишо Александров в пеналта, той стреля от движение, ала над вратата. В следващата атака Шоко качи топката на главата на непокрития Дяков, който от няколко метра обаче не успя да уцели вратата на Дашев.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Миро Иванов изведе Безяк елегантно зад гърба на противниковата отбрана, словенецът стреля силно по диагонала и направи безпомощен Дашев - 1:0. След повторенията обаче останаха съмнения за засада при паса на Деко.

След гола натискът на "орлите" се усили и в 68-ата минута Иван Стоянов бе изведен очи в очи с Дашев с пета от Безяк и с прецизен удар с десния крак удвои аванса на своите.

Това попадение тотално обърка състава на Черноморец и в 77-ата минута Иван Стоянов центрира от десния фланг, Дянков не успя да изчисти добре и топката попадна в Безяк, който с мощен удар от воле покачи на 3:0.

До края мачът просто се доиграваше, въпреки че домакините опитаха на няколко пъти да увеличат още повече преднината си. В 85-ата минута Светослав Дяков опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата на гостите.

Нови попадения на "Лудогорец Арена" обаче нямаше и така шампионите спечелиха мача си от 25-ия кръг на "А" група срещу Черноморец с класическото 3:0.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14:39 -25 21
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19:40 -21 20
15 Етър 24 4 4 16 18:56 -38 16
16 Монтана 24 3 4 17 23:42 -19 13

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза