3. Съдия се подигра с Левски, "сините" паднаха с 0:3 от чешкия шампион

Съдия се подигра с Левски, "сините" паднаха с 0:3 от чешкия шампион

Ужасна контузия на Антон Огнянов в самото начало, съдията зачете гол след игра с ръка за Виктория и не даде чиста дузпа за Левски

Левски загуби и третата си контрола на лагера в Кипър след 0:3 от чешкия шампион Виктория (Пилзен) в скандален мач на базата „Алфа център” в Ларнака. „Сините” със сигурност не изиграха силен мач, но главният съдия се подигра с българския състав като позволи на чехите да вкарат гол след очевадна игра с ръка и не даде дузпа за Левски след също толкова очевадно изчистване с ръка от голлинията. За капак още в началото Антон Огнянов сякаш си счупи крака след ужасяващ инцидент при шпагат на Вагнер, а съдията не даде дори жълт картон.

Това е трета загуба за отбора на Тони Здравков в Кипър след 1:2 от втородивизионния руски Мордовия и 2:4 от чешкия Теплице.

Днес в Ларнака още в 3-ата минута „сините” бяха потресени от ужасяваща контузия на новото попълнение Антон Огнянов. Бившия капитан на Любимец получи топката отляво, Томаш Вагнер направи груб шпагат и левият крак на Огнянов се огъна зловещо. Целият щаб на „сините” скочи на протест, а лекарите изнесоха на ръце Антон Огнянов извън терена и той бе закаран с лека автомобил в болница със съмнения за счупен крак. Туре и Божинов се държаха за главите в шок заради тежката травма на своя колега. Миро Иванов замени контузения Огнянов, а съдията не показа дори жълт картон за Вагнер.

В следващата минута Божинов открадна в центъра и пусна вдясно за Боби Цонев, но халфът реши да прехвърля технично вратаря и извади в аут от чиста позиция. В 12-ата минута Боби Цонев върна жеста и центрира на крака на Божинов, който си спря и отбеляза отблизо. Този път обаче страничният рефер от далечната страна вдигна засада и попадението не бе зачетено.

Съдийският произвол продължи и скандален гол на чешкия шампион бе зачетен в 14-ата минута. Бакош си спря очевадно с ръка центриране от корнер, но съдията остана безмълвен и той отблизо намери целта за 1:0. Справедливите претенции на „сините” за игра с ръка не бяха уважени.

Съдията обаче видя игра с ръка на Ларсен Туре при опит за пробив на крилото межди трима отдясно. Туре пък ядоса колегите си в средата на първата част и реши да си връзва връзките точно когато Боби Цонев подаде към него и това провали добра атака.

Капитанът на Виктория Хорват подсече безкомпромисно Божинов отзад, но картон не последва. Вместо това, реферът вдигна такъв на Гаджев, защото той изпълни нарушението преди неговия сигнал.

Неразбория в защитата на Левски позволи на чешкият първенец да удвои. Хорава беше изпуснат отдясно и обърна вляво за свободния Михал Дуриш, който за втори път разстреля отблизо Пламен Илиев – 2:0.

Боби Цонев стреля силно, но високо. Даниел Димов допусна неприятна грешка, но Пламен Илиев лови слабия удар по земя на Вагнер.
Миро Иванов бе най-близо до гола през първата част, но в 32-ата минута негова тупалка от пряк свободен удар бе избита от вратаря, а Божинов се размина с топката при опита за добавка.

В 45-ата минута Кевин Бру изненада вратаря с коварен удар отдалеч, но топката тупна пред вратата и се отби в лявата греда. 6-те минути добавено време на първата част не донесоха повече интересни ситуации.

И втората част започна лошо за Левски с гол в тяхната мрежа. Центриране отдясно по чешката атака доведе до въздушен сблъсък между Димов и нападател, топката падна между двамата и Вагнер изпревари за нея Чмовш, за да търкули с лекота покрай Пламен Илиев за 3:0 в 49-ата минута.

Съдийският произвол достигна нови висоти две минути по-късно. Играч на Виктория (Пилзен) изчисти с ръка топката, която летеше към вратата на чехите, а съдията отново не реагира и необяснимо не посочи бялата точка, което накара всички играчи на Левски да потърсят обяснение защо, но и това не помогна.

Заради всички съдийски балтии и грубата игра на съперника, Тони Здравков явно прие, че тази контрола няма да е сериозният тест, който да подготви Левски за пролетния полусезон, и започна със смените.

На терена последователно се появиха Макриев, Мулдер, Станислав Ангелов, Ради Цонев, Мики Орачев, Владислав Мисяк и Илия Димитров.
Промените не помогнаха на Левски да намери своя ритъм, но „сините” направиха два големи пропуска в опита да вкарат поне почетен гол.
Димитър Макриев получи пред дузпата и се завъртя добре, но вратарят Болек спаси, а защитник изчисти с крак от голлинията добавката на Илия Димитров.

В края Ларсен Туре получи напълно незаслужен жълт картон и с иронично ръкопляскане по адрес на главния съдия описа есенцията на този мач – неадекватен съдия и скандални решения в ущърб на Левски срещу един много груб съперник, па макар то и шампион на Чехия и участник в тазгодишното издание на Шампионска лига и Лига Европа.

0:3 49' Вагнер

90+5  КРАЙ НА МАЧА! 5-те минути продължение не стигнаха на Левски за почетен гол и Виктория победи с 3:0 в тази скандална контрола в Ларнака.

90'  Илия Димитров прави непростим пропсук от точката на дузпата и прати в ръцете на вратаря след отлична игра на Мулдер на фланга.

86'  Футболист на Виктория задърпа Туре за фланелката. Крилото на Левски без никаква вина получи жълт картон и "възнагради" рефера с иронично ръкоплякане.

85'  Пламен Димов също влезе в игра за "сините".

84'  Два големи пропуска на Левски! Болек спаси удар на Макриев от няколко метра, а после защитник изчисти добавката на Илия Димитров!

82'  Пламен Илиев лови атрактивно воле на Колар от въздуха.

78'  Кевин Бру се размина с добро центиране, а Илия Димитров влиза на смяна. Излезе именно Кевин Бру.

73'  Още една млада синя надежда на терена. Владислав Мисяк замени Пламен Крумов.

72'  Дъстли Мулдер стреля в аут след хубава контра, но е имало рикошет - корнер за "сините".

71'  Тройна смяна за Левски. Станислав Ангелов, Мики Орачев и Ради Цонев влизат в игра накуп. Заменеи са Старокин, Гаджев и Божинов

70' Силен шут на Коларик лети покрай лявата греда

68'  Макриев намери Пламен Крумов на десния фланг, но той се спъна и падна в пеналта, вместо да стреля.

61'  Колар и Течл се появяват на терена за чехите.

60'  Двойна смяна в Левски. Макриев и Мулдер влизат на местата на Боби Цонев и Миро Иванов, който в самото начало замени Антон Огнянов.

58'  Чмовш се намесва добре и чисти с глава.

52'  СКАНДАЛНО! Играч на Виктория изчисти с ръка от голлинията удар към празната врата на чехите, а съдията не даде дузпа. Целият отбор на Левски го наобиколи, а съдията безцеремонно отказа да посочи бялата точка.

49'  ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ! Димов и Чмовш за пореден път не се справиха с центриране отдясно, топката падна в краката на Томаш Вагнер и той по земя вкара покрай Пламен Илиев - 3:0 за шампиона на Чехия!

48'  Лукаш Хейда прегази Боби Цонев за висока топка, само жълт картон за него.

48' Ян Коларик е заменил Бакош в тима на Виктория.

47'  Вагнер се подхлъзна на десния фланг, Чмовш вдигна ръка да покаже, че не го докосва, но съдията свири фаул за чехите. Скандалните решения на рефера продължават и след почивката.

46'  Начало на второто полувреме!

45+6'  Хорава стреля в аут и съдията дава край на първата част!

45+4'  Жълт картон за Борислав Цонев за фаул пред наказателното поле на Левски.

45'  ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Силен удар на Кевин Бру отдалеч тупна пред вратата и срещна лявата греда!

37'  Гаджев се сдърпа със съперник, страстите на терена са повече от необходимото от самото начало!

32'  Страхотна тупалка на Миро Иванов от пряк свободен удар, вратарят Болек изби с ръце, а Божинов изпусна да направи добавка и се размина!

30'  Много груба грешка на Даниел Димов, бърза атака за чехите и Вагнер стреля ниско и слабо, Пламен Илиев лови!

29'  Силен удар на Борислав Цонев лети в аут!

28'  ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ - 2:0! Хорава беше изпуснат вдясно по атаката на Виктория, обърна вляво за Михал Дуриш, който от няколко метра разстреля Пламен Илиев - 2:0 за Виктория!

26'   Неадкватните прояви на съдията продължават. Нямаше жълт картон за грубостите на чехите досега, но той реши да вдигне жълт картон на Гаджев за изпълнение на прекия свободен удар преди неговия сигнал.

25'  Грубо нарушение на капитана на чехите Хорват, който подсече Божинов отзад, без шанс да играе с топката. Картон пак няма.

22'  Комична ситуация! Боби Цонев подаде за Туре вдясно, но крилото реши точно тогава да си връзва връзките и ядоса колегите си, пропускайки паса.

19'  Ларсен Туре тръгна на мощен пробив, помогна си с ръка и стреля, но вратарят спаси. Съдията обаче не подмина тази игра с ръка и даде фаул за чешкия шампион.

14'  ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН! СКАНДАЛЕН ГОЛ!  Бакош спря с ръка центриране от корнер и вкара, но съдията зачете гола. Левскарите с право са бесни.

12'  Борислав Цонев проби отдясно и намери Божинов на втора греда. Божинов овладя и вкара, но има засада. Голът не е зачетен.

10'  Божинов открадна и изведе Боби Цонев отдясно, но той реши да прехвърля елегантно вратаря и извади покрай гредата.

9'  Миро Иванов заменя Антон Огнянов, който бе закаран към болница.

4'   Целият щаб на Левски скочи срещу този груб фаул. Ларсен Туре се държи за главата, а "сините" са бесни. Антон Огнянов е изнесен на ръце извън терена.

3'    УЖАСНА КОНТУЗИЯ! Много грубо влизане на Вагнер и Антон Огнянов падна много лошо и сякаш си счупи крака.

2'  Първи удар на Левски, топката минава покрай вратата.

1'   Начало на мача!

0' Съставът на Виктория: Болек - Резник, Чишовски, Хейда, Лимберски, Щипек, Хорват, Хорава, Дуриш, Бакос, Вагнер

0'  Тони Здравков днес залага на схема 4-2-3-1. Ето състава на ”сините”:
23. Пл. Илиев,77.  Крумов, 17. Чмовш, 25. Д. Димов, 6. Старокин, 75. Бру, 45. Гаджев, 59. Туре, 18. Б. Цонев, 8. Огнянов, 10. Божинов
Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)