3. Сърбия ни изнесе нов урок и ни би едва с 4:1

Сърбия ни изнесе нов урок и ни би едва с 4:1

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:4 гостуването си на сръбска земя в контролна среща, съседите отново ни показаха за какво става въпрос

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:4 гостуването си на Сърбия в приятелска среща, играна на Градския стадион в Индиджа. Родните младоци бяха напълно обезличени от своите съперници и резултата можеше да бъде доста по-отчайващ.

Два гола за Сърбия отбеляза халфът на Цървена Звезда Дарко Лазович. Първо той даде преднина на своя тим още в 4-та минута, а в 11-та Момчил Цветанов изравни след рейд по дясното крило  и чудесна асистенция на Александър Тонев.

Около 15-минути по-късно Лазович вкара второ попадение, а в 31-та минута Стефан Шчепович направи 3:1 за домакините. В 75-та минута Саша Маркович оформи крайното 4:1 след самостоятелна акция, с която направи смешни младите защитниците на България. Резултатът дори изглеждаше пестелив предвид играта на възпитаниците на Михаил Мадански.

До края младите надежди на  "плавите" пропуснаха още няколко голови положения пред нашата врата.

Сърбия - България 4:1

1:0 Лазович 4 '
 1:1 Цветанов 11 '
 2:1 Лазович 25 '
 3:1 Шчепович 31'
 4:1 Маркович 75'

Стартови състави:

България (мл. до 21 години): Пламен Илиев (Левски), Георги Пашов (Чавдар Етрополе), Георги Терзиев (Черноморец Бургас), Пламен Димов (Черноморец Поморие), Атанас Дреновички (Лудогорец), Георги Костадинов (Черноморец Поморие), Иван Вълчанов (Чавдар Етрополе), Александър Тонев (ЦСКА), Георги Миланов (Литекс), Момчил Цветанов (Литекс), Мартин Тошев (Черноморец Бургас)

Резерви:Стефано Кунчев (Славия), Илия Миланов (Литекс), Веселин Марчев (Сливен), Венцислав Бенгюзов (Пирин Благоевград), Симеон Мечев (Берое Стара Загора), Ивелин Василев (Осасуна, Испания), Венелин Филипов (Черноморец Бургас)

Сърбия (мл. до 21 години): Кировски (Земун Белград), Александър Милкович (Партизан), Милан Родич (ОФК Белград), Неманя Гудел (Нак Бреда, Холандия), Вуядин Савич (Бордо, Франция) (К), Даниел Алексич (Гройтер Фюрт, Германия), Слободан Медойевич (Войводина Нови Сад), Александър Игньовски (Мюнхен 1860), Дарко Лазович (Цървена звезда), Филип Чуричич (Херенвеен, Холандия), Стефан Шчепович (Кортрийк, Белгия)

Резерви: Васо Васич (Винтертур, Швейцария), Саша Маркович (ОФК Белград), Вук Митошевич (Войводина Нови Сад), Матия Настасич (Телеоптик Белград), Никола Максимович (Свобода Ужице), Неманя Коич - (Рад Белград), Филип Кнежевич (Борац Чачак), Никола Кръчмаревич (Чукарички Белград), Марко Шчепович (Партизан)