3. Сензациите в пресата: Ас на ЦСКА виси за Европа, грузинец си тръгва от Пирин

Сензациите в пресата: Ас на ЦСКА виси за Европа, грузинец си тръгва от Пирин

Вижте най-интересното от спортните ежедневници

"Мач Телеграф": Йомов виси за Европа заради асистенция

Георги Йомов е под въпрос за гостуването на ЦСКА на Заря в Лигата на конференциите. Срещата е в четвъртък, а крилото е с контузия, която най-вероятно няма да му позволи да играе в Украйна. Интересното е, че Йомов получи травма при най-доброто си действие онзи ден срещу Локомотив Пловдив. Той подаде към Йоан Бай с външен фалц за гола на французина в 84-ата мин., оформил крайното 1:3, а секунда след това падна на тревата и поиска смяна.

Първоначално от щаба на „червените“ се изплашили, че контузията е много сериозна, но прегледът вчера сутринта показал, че положението не е толкова страшно. Очаква се Георги Йомов да тръгне с тима за Украйна, но е по-вероятно да не играе срещу Заря.

Още един от футболистите на ЦСКА е със сигурност аут за двубоя заради травми – Мено Кох. Нападателят Чарлс Бисмарк вече тренира с тима, след като дълго време се възстановяваше, но е по-вероятно да не играе в четвъртък.

Мачът със сигурност пропуска и Карол Метс, който няма картотека за евротурнирите.

"Тема спорт": Грузинец пред раздяла с Пирин

Пирин (Благоевград) най-вероятно ще се раздели с нападателя Гурам Гощелиани. Мениджърът на “орлетата” Уорън Фийни е вдигнал мерника на 24-годишния грузинец, който е низвергнат. В последните двубои Гощелиани не намира място дори в групата. Той бе ползван в началото на кампанията. В пет шампионатни мача обаче Гурам така и не успя да се разпише. След това бе забит на пейката, а сега не попада и сред 18-те. Така бе и при домакинския успех с 2:1 срещу Царско село.

Добрата новина за Фийни е, че вече напълно готов за игра е капитанът Николай Бодуров. Централният защитник влезе като смяна в предишния мач на благоевградчани и престоя на терена десетина минути.