3. Сензациите в пресата: Кахлина отвори вратарски ребус в Лудогорец

Сензациите в пресата: Кахлина отвори вратарски ребус в Лудогорец

Силното му представяне срещу Локо (Пловдив) сериозно засили конкуренцията

Сензациите в пресата за днес:

"Мач Телеграф": Кахлина отвори вратарски ребус в Лудогорец

Отличното представяне на Кристиян Кахлина в неговия дебют за Лудогорец - при успеха за Купата с 2:1 над Локо (Пд), отвори вратарски ребус в лагера на шампионите.

По принцип, след като Ренан дос Сантос бе изваден от първия отбор и пратен в дубъла, на вратата застъпи Пламен Илиев. В интерес на истината националът играе на ниво, като допусна само една грешка - при успеха с 2:1 над Царско село от 1/8-финалите за Купата на България. Но срещу Арда при победата с 1:0 направи няколко важни спасявания.

Сега треньорът на вратарите Здравко Здравков и наставникът Валдас Дамбраускас ще трябва да обсъдят кой пази срещу Царско село. По пътя на логиката това трябва е Пламен Илиев, но великолепното представяне на Кахлина в 1/4-финала с Локо (Пд) може да промени плановете.

Още повече, че по време на паузата Илиев ще е ангажиран с националния тим на България и така ще му се натрупат много мачове за кратко време.

"Мач Телеграф": Великов два пъти е побеждавал ЦСКА
Новият треньор на Ботев (Враца) Веселин Великов познава вкуса на успеха срещу ЦСКА, пише "Мач Телеграф". През сезон 2016/17 специалистът води Дунав и неговият отбор постига 2 победи над "червените" за първенство.

Още в началото на шампионата русенци надиграват фаворита ЦСКА в мач, който се играе в Разград, тъй като стадионът в Русе няма лиценз по това време за елита.

Та Дунав нанася удари си срещу отбора на Едуард Йорданеску в рамките на 2 минути. В 31-вата минута Васил Шопов открива за "драконите", а две минути по-късно Антон Огнянов бележи феноменално попадение с прецизен удар отдалеч, което май му осигури повторен трансфер в Левски.

В последния кръг на първата шестица Дунав пак бие ЦСКА с 1:0 с гол на Самир Аясс, но тогава "червените" излизат с резерви и младежи, защото мачът няма значение за тях. Благодарие на трите точки пък Дунав си осигурява четвъртото място и по-късно печели квота за Лига Европа за сметка на... ЦСКА