3. Септември разпиля Пирин насред Благоевград (ВИДЕО)

Септември разпиля Пирин насред Благоевград (ВИДЕО)

Мартин Петков с 2 гола за 4:1 и първи успех на столичани от над 2 месеца

Септември (София) постигна първата си победа от над 2 месеца насам, разгромявайки Пирин с 4:1 насред Благоевград в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

Столичани решиха всичко с 3 гола след почивката, а на два пъти в срещата се разписа Мартин Петков.

20-годишният нападател откри резултата в 19-ата минута, а в 48-ата го удвои.

Атанас Кабов оформи класиката в 69-ата, а само 5 по-късно Димитър Костадинов направи резултата 4:0.

Почетното попадение за домакините бе дело на Иван Тасев и падна в 88-ата минута.

Така „орлетата“ продължиха серията си без успех и в първия си двубой след раздялата с треньора Красимир Петров.

Днес те бяха водени от Васил Петров и спортния директор Светослав Дяков, но останаха без победа в шести поред официален двубой и с едва 8 точки са предпоследни във временното класиране.

Септември вече има 13 в своя актив, a новият тренор Светослав Петров постигна дебютен успех в едва втория си мач начело на тима.

Пиринци бяха по-активни в началните минути на мача, но не създадоха опасни положения. В 20-ата минута обаче гостите от София откриха резултата с малко странен и куриозен гол. Мартин Д. Петков стреля от границата на наказателното поле, топката обаче изненада вратаря Янко Георгиев, който я изпусна в мрежата.

В 33-ата минута гостите от Септември едва не стигнаха до втори гол, макар и след доста случаен изстрел на Реди Каса. Красиан Колев центрира от ъглов удар, в куп от играчи Занев и Каса скочиха заедно. Топката отскочи параболично и се спря в сглобката на гредите. Секунди по-късно Каса отново стреля, но този път вратарят Янко Георгиев показа класа и спаси изстрела му.

Младият Иван Тасев опита изненадващ далечен удар, който се получи доста труден и вратарят Шейтанов с мъка извади в корнер. След изпълнението на статичното положение защитата на гостите не успя да изчисти качествено, а Костов с глава пропусна сериозна възможност да изравни. Реално това беше и първата по-сериозна опасност пред вратата на Шейтанов в мача.

Три минути след началото на второто полувреме Мартин Петков вкара второто си попадение в мача. Основната заслуга обаче е на младия Красиян Колев, който елиминира с един финт Бодуров и Христофор Хубчев, подаде меко на Петков, който с вътрешната част на ходилото прати топката до гредата за 0:2.

Но лошите новини се стовариха върху домакините в следващите 20-ина минути, като Атанас Кабов и резервата Димитър Костадинов се разписаха. Кабов вкара с глава след подаване на Красиян Колев от свободен удар в 69-ата минута, а Костадинов се разписа при добавка. Кабов проби от дясно през Дюлгеров, върна топката на Мартин Петков. Петков можеше да направи хеттрик, но бранител на гостите подложи крак. Топката обаче отиде у Костадинов, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Пиринци все пак върнаха едно попадение в 88-ата минута чрез младия Иван Тасев, който беше най-съобразителен при добавка. Китан Василев стреля, Шейтанов отби и Тасев на празна врата вкара втория си гол през сезона. Минути по-късно и Славчо Шоколаров можеше да се разпише и съкрати още пасива на тима, но този път Шейтанов запази вратата си, за да дойде последният съдийски сигнал при резултат 1:4.

Стартови състави:

Пирин: Георгиев, Дюлгеров, Бодуров, Занев, Хубчев, Бенгюзов, Цонев, Макрецкис, Костов, Тасев, Йорданов;

Септември София: Шейтанов, Чандъров, Тодоров, Георгиев, Миланов, Николов, Гаврилов, Колев, Кабов, Каса, Петков;

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен