3. Септември София и Черно море с 0:0, но много драма (ВИДЕО)

Септември София и Черно море с 0:0, но много драма (ВИДЕО)

Червен картон, изпусната дузпа и огромен пропуск белязаха мача на "Васил Левски"

Септември София и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, изигран на "Васил Левски". Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек повече, но трябва да са благодарни на своя вратар Димитър Шейтанов, който спаси дузпа и направи още няколко страхотни спасявания.

В третата минута гостите от Варна, които започнаха по-дейно, имаха претенции за дузпа. Закария Беншаа беше бутнат в наказателното поле на столичани от Мартин Николов, но реферът Димитров не пососи бялата точка за "моряците". Малко след това пък Матиас Курьор опита амбициозен изстрел от воле, но прати топката аут.

В 25-ата вратарят на Черно море Иван Дюлгеров направи вълнуващо спасяване след хубав удар от средно разстояние на Симеон Александров. След корнера се получи разбъркване, а Асен Чандъров беше много близо до това да вкара топката във варненската врата, след като Дюлгеров спаси първоначалния удар на Пашов, но в крайна сметка отбраната на Черно море изчисти в нов ъглов удар.

Десет преди края Мади Кета комбинира с Курьор, който му даде пас на двойно и го изведе в наказателното поле. Кета стреля с десния крак, но Димитър Шейтанов направи фантастично спасяване. В 49-ата минута Закария Беншаа влезе изключително остро в краката на Мартин Николов, а реферът му показа директен червен картон, което беше и логичното нещо при тази агресия от нападателя на "моряците".

Шест след това Мади Кета беше изведен от Курьор в наказателното поле на домакините и беше спънат от бранител на Септември - дузпа за госта. Именно той застана зад топката и шутира, ала Димитър Шейтанов направи зрелищно спасяване.

В 68-ата минута Мади Кета беше близо до това да изкупи греха си от пропуснатата дузпа. Играчът от Гвинея-Бисау нахлу отляво в наказателното поле на Септември и стреля, но за сетен път в срещата Шейтанов спря устрема на офанзивния футболист на варненци със спасяване.

В 87-ата минута Атанас Кабаов стреля от дистанция, но покрай вратата. В добавеното време Иван Арсов стреля с глава след центриране от корнер, но топката се отби в напречната греда, а след това бранителят на Септември не успя да довкара топката във вратата на Дюлгеров. Минута след това Мартин Стоянов може да донесе трите точки на домакините, но стреля над вратата от три метра.

Септември София - Черно море 0:0

Стартови състави:

Септември София: Шейтанов, Чандъров, Кабов, Арсов, Колев, Пешов, Стойчев, Николов, Стоянов, Делимеджач, Александров

Черно море: Дюлгеров, Босанчич, Стефанов, Велев, Попов, Мимито, Клементе, Кета, Беншаа, Панайотов, Курьор