3. Септември удари Ботев (Пд) в дъжда

Септември удари Ботев (Пд) в дъжда

Тимът на Светослав Петров с втори пореден успех

Септември победи с 2:1 Ботев Пловдив в първи двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра почти през цялото време под дъжда на стадион "Васил Левски" в София и е втора поредна за тима на Светослав Петров.

Срещата започна по-добре за домакините, но постепенно Ботев изравни играта и в 12-ата минута шут на Антоан Бароан бе блокиран от защитник а домакините. Две минути по-късно Хидайет Ханкич спаси опит за прехвърлящ удар на Красимир Станоев.

В 20-ата минута Септември поведе в резултата. Домакините изпълниха ъглов удар и слез меле пред вратата на Ботев Мартин Петков с глава прати топката в мрежата за 1:0.
В 25-ата минута Ботев бе близо до изравняване, след като Виктор Генев засече центране от ъглов удар, насочвайки топката към далечната греда, но там малко не достигна на Бароан да стигне до топката и да вкара гол.
В 34-ата минута гостите от Пловдив изравниха резултата. Дилан Мертенс нахлу в наказателното поле на Септември и от малък ъгъл стреля във вратата на Димитър Шейтанов за 1:1.

В следващите минути хората на Светослав Петров опитаха да притиснат своя съперник, но тимът от Пловдив не позволиха много положение пред вратата на Ханкич. До края на първото полувреме повече голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Точно след началото на второто полувреме защитник на Ботев сбърка при връщането на топката към Ханкич и Мартин Петков стигна пръв до топката, но бе фаулиран грубо от вратаря на гостите, заради което съдията Волен Чинков показа жълт картон на Ханкич. Септември обаче не стигна до нищо сериозно след прекия свободен удар.

В 68-ата минута домакините хванаха "канарчетата" неподготвени и Красимир Станоев изведе Симеон Александров зад защитата. 19-годишният футболист се измъкна от засадата и с красив удар преодоля Хидайет Ханкич, правейки резултата 2:1.

Последваха по-силни минути за "жълто-черните". Петнадесет минути преди края на редовното време Джеймс Етоо центрира перфектно по тревата отдясно. В наказателното поле Николай Минков изпревари защитниците на домакините и засече топката, но я прати в обсега на Шейтанов, който спаси.

В 79-ата минута Уме Емануел и Самуел Супрайен направиха двойно подаване, при което нападателят бе изведен на чиста позиция, но вратарят на Септември спаси.

Хората на Бруно Балтазар опитаха да притиснат своя съперник в оставащите минути до края, но Септември не позволяваше да се откриват ситуации пред Дитимър Шейтанов.

В четвъртата минута на добавеното време Етоо върна топката към Бароан, чийто удар от 12-13 метра мина високо над вратата.

До края на мача повече ситуации пред двете врати нямаше и така Септември постигна втора поредна победа, спирайки серията на Ботев Пловдив от два поредни успеха в шампионата.

В следващия кръг за Септември предстои гостуване на „Тича“ срещу Черно море в петък, 17 март. Ботев пък приема Локомотив в дербито на Пловдив в неделя, 19 март.

СЕПТЕМВРИ - Ботев (Пд) 2:1

1:0 Мартин Петков (20), 1:1 Мертенс (34), 2:1 Александров (68)

Състави:

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев - к, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Георгиев Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 17. Симеон Александров

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 9. Валентин Йосков, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 15. Кубрат Йонашчъ, 24. Захари Атанасов

Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о,17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 24. Джаспър Хертъм, 31. Уме Емануел

Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 16. Самюел Акере, 27. Атанас Чернев, 28. Мартин Христов, 30. Димитър Папазов, 34. Добромир Павлов

Треньор: Бруно Балтазар