3. Шампионът ЦСКА прегази с 4:1 Вихрен в Кюстендил

Шампионът ЦСКА прегази с 4:1 Вихрен в Кюстендил

Шампионът ЦСКА прегази с 4:1 Вихрен като гост и продължи страхотната си серия от осем поредни победи от началото на полусезона.

Шампионът ЦСКА прегази с 4:1 Вихрен като гост у продължи страхотната си серия от осем поредни победи от началото на полусезона.

В тежък мач на стадион „Осогово” двубоят бе труден за „армейците”, които изиграха слабо първо полувреме и силно второ. Героят на ЦСКА в този мач се казваше Александър Тонев, който влезе в средата на втората и раздвижи тотално атаката на ЦСКА, за да паднат три гола, все с негово участие.

Двубоят започна трудно за символичните гости. След няколко центрирания в наказателното поле на Лучини, Вихрен бе отборът, който пръв създаде сериозна опасност в мача. В 19-ата минута след грешка на Машадо Иван Иванов трябваше да чисти топката от крака на защитник. В 35-ата минута, домакините бяха съвсем близо до гола. Кирил Андреев навлезе в наказателното поле, финтира прекрасно двама защитници на „червените” и се озова до малкия пеналт. Футболистът стреля, но късметът на Ивайло Петров проработи и топката мина на сантиметри от вратата.

ЦСКА обаче наложи волята малко по-късно. Павел Виданов хвърли от тъч към Удоджи, който продължи топката към Иван Иванов с глава и за защитника не остана нищо друго освен да подложи крак и да прати топката зад гърба на Лучини от близко разстояние.
Така „червените” успяха да си осигурят минимална преднина преди края на полувремето.

През втората част ЦСКА категорично надигра своя съперник.

В 54-ата минута Саидходжа пропусна да удвои с глава след центриране на Маркиньос. Малко по-късно Любо Пенев пусна в игра Здравко Лазаров и Александър Тонев, които раздвижиха играта в атака. За тяхна сметка напуснаха Руи Мигел и Чипев.

десет минути по-късно ЦСКА удвои преднината си. Саидходжа нахлу отляво в наказателното поле, с финт излъга защитник на Вихрен и след това подаде на Тонев, който бе в малкия пеналт и без проблеми вкара първия си гол в елита.

Веднага след това юношата на ЦСКА отправи нови два удара, които не успяха да влзезат във вратата. Точно, когато ЦСКА натисна чувствително, Вихрен се върна в мача.

в 70-ата минута мокрият терен и хлъзгавата топка се оказаха невероятен капан за Ивайло Петров, който не можа да се намеси подходящо след далечен и силен удар на Джайеоба и резълтатът бе намален.

В следващите минути играчите на Тенчо Тенев се активизираха и създадоха леко напрежение пред Ивайло Петров. В 74-ата минута пък Маркиньос сложи топката на главата на Иван Иванов след центриране и играчът от малкото наказателно поле стреля в Лучини, който изби.

В 77-ата минута Джайеоба бе оставен сам пред наказателното поле на Петров, шутира, но топката се отби в играч на ЦСКА, отново попадна в голмайстора за Вихрен, той върна към Ешкердиня, но не успя да намали резултата, след като този път Петров не сбърка.

Малко по-късно ЦСКА започна последната си офанзива към вратата на Лучини. Първо в 78-ата минута се получи страхотно взаимодействие в атака между Саидходжа и Тонев. Последният раздвижи играта на червените и отново бе в основата на гола. Младият халф подаде на Саидходжа, който остана само срещу Лучини почти фронтално и се хубав удар направи резултата 3:1 в полза на ЦСКА.

В 88-ата минута нова хубава атака на ЦСКА завърши с гол. В основата й бе завърналият се в тима Здравко Лазаров. Същият напредна отляво и с нисък пас по тревата намери навлизащия на скорост Александър Тонев, който обърна майсторски глезена си и вкара втория си гол в мача.

Така ЦСКА продължи да жъне победи по пътя към защитата на титлата си.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо