3. Шампионите почнаха сезона с 3:0 над Черно море и съмнения за съдийски аванти

Шампионите почнаха сезона с 3:0 над Черно море и съмнения за съдийски аванти

Лудогорец бие с 3:0 във Варна, Паломино изгонен, домакините с претенции за дузпа и червен картон

Шампионът на България и носител на купата и суперкупата - Лудогорец, започна новия сезон в "А" група с чиста победа с 3:0 над тима на Черно море. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна и бе ръководен от пловдивчанина Георги Кабаков.

Като цяло мачът не бе особено качествен, а именно реферът се превърна в главно действащо лице за феновете и играчите на варненци. През първата част те имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на играч на Лудогорец, а впоследствие и за директен червен картон за Йордан Минев за груб фаул отзад срещу Мирослав Манолов. В 55-ата минута пък, Кабаков изгони Ермес Паломино за втори жълт картон, най-вероятно заради реплика, тъй като видима причина за решението на стадион "Тича" не видяха.

Двубоят стартира с добра възможност за домакините, след като Манолов засече с глава центриране на Сашо Александров, ала ударът му излезе в аут.

Като цяло обаче, двата тима започнаха предпазливо, а най-опасното положение за първите 45 минути дойде в 10-ата минута, когато Иван Стоянов шутира от фаул, ала кълбото облиза гредата от външната й страна.

След това положение играта се пренесе в центъра на терена, където халфовете на двата отбора се захапаха здраво, което доведе до няколко жълти картона и за двата отбора.

В 21-ата минута "моряците" имаха претенции за дузпа за игра с ръка на играч на Лудогорец, но реферът Георги Кабаков не отсъди такава.

В 25-ата минута Иван Стоянов бе изведен сам срещу Китанов, но младият вратар на варненци изпревари нападателя на шампионите и улови.

Това бе и последното по-интересно положение през тази първа част, която бе доста постна откъм футболна продукция и богата на битка в средата на терена и жълти картони.

В началото на второто полувреме над стадион "Тича" заваля дъжд, който поразкаля терена и затрудни още повече представянето на двата отбора.

В 55-ата минута реферът Кабаков си навлече гнева на публиката на Черно море, след като показа втори жълт картон на Ермес Паломино, най-вероятно заради някаква реплика. Иначе никой не стадион "Тича" не разбра защо бе изгонен играчът на "моряците".

След изгонването на Паломино гостите натиснаха и в 61-ата минута Александър Барт засече с глава центриране от корнер, давайки аванс на шампионите.

Веднага след попадението Черно море можеше да изравни, след като Чворович изби комично една топка в главата на Александър Александров, а кълбото бе на косъм от това да влети в мрежата на сърбина.

Натискът на Лудогорец се усилваше и в 70-ата минута Марселиньо бе на косъм от удвояване на резултата, но изстрелът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

180 секунди по-късно пък, вторият гол за "орлите" бе факт. Тогава Емил Гъргоров бе намерен с хубав пас в лявата част на наказателното поле, откъдето с левия крак преодоля Китанов за 2:0. Домакините имаха претенции към рефера Георги Кабаков, тъй като играта не бе спряна, въпреки че на земята лежеше Дечев след съприкосновение с Миро Иванов.

След това попадение настроението в състава на "моряците" тотално се изпари и до края двубоят просто се доиграваше.

Все пак "орлите" от Разград съумяха да добавят още един гол в актива си, който падна в 86-ата минута. Тогава Резервата Костадинов и Гъргоров направиха хубаво двойно подаване помежду си, което завърши с голов изстрел на Бадема за крайното 3:0.