3. Шампионска победа на Литекс над носителя на купата Берое с 3:0

Шампионска победа на Литекс над носителя на купата Берое с 3:0

Новият шампион надигра без проблеми Берое преди официалното си награждаване

Литекс победи спокойно, по шампионски с 3:0 Берое в двубоя на носителите на купите в България през този сезон.

В мач без напрежение, пред почти пълен стадион, играчите на Ангел Червенков стигнаха без проблем до победата.

Пред срещата гостите, които на този стадион взеха Купата на България направиха почетен шпалир, с който посрещнаха новите шампиони.

Двубоят започна с гол още в 7-ата минута.  Дока центрира от корнер отдясно на вратата на Берое, където Бодуров бе най-добре пласиран и с глава забоде топката под гредата. До края на първата част и двата отбора създадоха по няколко интересни атаки за гол, но първата част завърши без повече голове.

Втората част започна като първата – с гол.  В 53-ата минута Дока прави 2:0. Бразилецът пое отбита отляво топка, напредна няколко крачки и от около 30 метра с диагонален шут ниско по тревата в долния ляв ъгъл покачи.

След втория гол темпото на игра значително падна. И двамата треньори направиха и по трите си позволени смени, а Литекс бе отборът, който имаше няколко възможности за гол.

В края на мача Нифлор пусна в малкото наказателно поле към Ивелин Попов и той с гръб към вратата с пета направи победата класическа.

След срещата започват първенствата по повод спечелването на третата титла в историята на отбора.