3. Шедьовър на Долапчиев спаси точката за ЦСКА в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шедьовър на Долапчиев спаси точката за ЦСКА в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое и ЦСКА завършиха 1:1 пред 10 хиляди зрители

Отборите на Берое и ЦСКА не успяха да се победят в днешния си двубой и завършиха наравно 1:1. Срещата се игра на стадион "Берое" пред около 10 хиляди зрители и бе последна от програмата на 2-ия кръг на родната "А" група.

Венци Христов даде аванс на заралии в 64-ата минута, а крайното 1:1 оформи юношата на ЦСКА Долапчиев в 83-ата минута с много красив гол.

"Зелено-белите" прекъснаха головата си суша срещу "армейците" на стадион "Берое", след като преди този мач не се бяха разписвали във вратата им в продължение на над цели 10 часа.

Като цяло първата част бе доста постна откъм голови положения, въпреки че двата тима започнаха на бързи обороти. Заралии владееха повече топката, докато "армейците" разчитаха на бързи контрааатаки, за да затруднят противниковата отбрана.

Все пак "червените" имаха интересна възможност в 7-та минута, когато Гъргоров изведе Морейра в пеналта, той опита да му върне, но в последния момент Стойчев изчисти.

Първата чиста ситуация дойде в 25-ата минута, когато Стойчев засече опасно с глава центриране от корнер, но топката премина покрай дясната греда на Черни.

12 минути по-късно ЦСКА можеше да поведе след хубава контраатака, но новият нападател Морейра реши да стреля, а шутът му бе слаб и не затрудни Караджов. В 42-ата минута Карачанаков бе намерен на левия фланг, навлезе към центъра и шутира към далечния ъгъл, ала Караджов спаси.

До края на полувремето голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира с по-активна игра на заралии и хубав изстрел на Здравко Илиев от дистанция, който обаче бе спасен от Черни.

Като цяло обаче и през тази втора част чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка, като двата тима разчитаха предимно на изстрели от дистанция, за да отбележат гол.

Все пак по-добрата игра на Берое даде резултат в 64-ата минута, когато  Здравко Илиев бе намерен на десния фланг, пусна хитър пас за Христов в дясната част на наказателното поле, той овладя и шутира по земя към далечния ъгъл, правейки безпомощен Черни за 1:0.

4 минути по-късно Андонов овладя пред наказателното поле и шутира с левия крак, ала Черни спаси.

"Армейците" пък така и не успяваха да организират смислена атака и да затруднят Иван Караджов.

Така дойде 83-ата минута, когато влезлият преди броени секунди Долапчиев възстанови статуквото с невероятно попадение. Тогава Гъргоров намери Долапчиев пред дъгата на наказателното поле, а юношата на ЦСКА, падайки шутира към вратата на Берое, пращайки кълбото в горната дясна сглобка на Караджов за 1:1.

180 секунди по-късно Андонов стреля извън пеналта, топката уби скоростта си в играч на ЦСКА, Христов я настигна и се хвърли на шпагат, но Черни бе скъсил ъгъла и спаси.

До края на мача нови голове нямаше и така двата тима завършиха наравно 1:1. Така Берое събра актив от 4 точки от първите си 2 мача, докато "червените" са с 2 точки.