3. Шедьовър на Тонислав Йорданов донесе победата на Арда срещу Берое (ВИДЕО)

Шедьовър на Тонислав Йорданов донесе победата на Арда срещу Берое (ВИДЕО)

Кърджалии се измъкнаха от последната четворка с минимален успех

Арда успя да победи като домакин Берое с 1:0 в мача им от 22-ия кръг на efbet Лига. Големият герой за "сините" беше Тонислав Йорданов, който вкара единствения гол в 38-та минута след страхотно изпълнение.

В 3-ата минута Арда достигна до първия удар в мача. Тонислав Йорданов проби през центъра и комбинира със Светослав Ковачев, който шутира от около 20 метра, но прати топката в аут.

В 23-ата минута Берое бе близо до откриващо попадение. Давиде Мариани центрира от свободен удар към Абубакар Тунгара, който засече топката с глава, но Мартин Луков спаси току пред голлинията.

Три минути по-късно се стигна до най-доброто положение от началото на мача, като то бе на сметката на Арда. Светослав Ковачев проби от дясното крило към наказателното поле, намери си пространство за удар от дъгата и стреля мощно, но Генадий Ганев показа добър рефлекс и изби в корнер.

Минута след това Тонислав Йорданов също стреля точно, но слабо от малък ъгъл и за Ганев нямаше проблеми да спаси.

По-добрата игра на домакините даде резултат в 37-ата минута. Светослав Ковачев проби отдясно и опита подаване в наказателното поле, но не намери свой съотборник. Топката отиде в краката на Серкан Юсеин, който не изчисти добре и даде отличен шанс на Тонислав Йорданов, който с прецизно изпълнение в горния десен ъгъл не остави никакви шансове за Генадий Ганев.

В 59-ата минута след поредица от финтове Кийлън Лебон центрира към Алиун Фал, който стреля опасно с глава и затрудни Мартин Луков, който изпусна топката между краката си, но успя да я спре на голлинията и да предотврати изравнително попадение.

Това се оказа и последното по-интересно положение в мача, макар че гостите се опитаха да наложат натиск и да се доберат поне до точката. Така Арда събра 25 точки и се изкачи до 9-то място, докато Берое остана седми с 29 пункта.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Тонислав Йорданов 38

Стартови състави:

Арда: 71. Луков, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

Берое: 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 18. Мариани, 20. Фуртадо, 27. Тунгара, 43. Джонатан

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА