3. ШЕМЕТНО НАЧАЛО! ЦСКА вкара 4 гола на Аланияспор (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШЕМЕТНО НАЧАЛО! ЦСКА вкара 4 гола на Аланияспор (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" дадоха огромна доза оптимизъм на феновете с първия мач за годината

ЦСКА започна по отличен начин зимната си подготовка в турския курорт Алания. В Дебютния си мач за 2021 година селекцията на Бруно Акрапович победи с категоричното 4:0 младежкия тим на от Аланияспор.

"Армейците" започнаха активно срещата. В 6-та мунита Тиаго Родригес пробва късмета си от 20 метра, но не уцели вратата. Две минути по-късно Радослав Живков беше изведен сам срещу стража на турския тим, но контролът му изневери.

В 9-та минута "червените" откриха. След грешка на турския страж, топката се озова в краката на Тиаго, който безпроблемно прехвърли вратаря за 1:0. Няма и 60 секунди по-късно Тиаго влезе в ролята на асистент, подавайки на Греъм Кери, който не се поколеба да направи резултата 2:0.

В 15-та минута Али Соу беше изведен сам срещу стража на Аланияспор и отбеляза, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Радослав Живков. В следващите минути темпото се успокои постепенно и головите възможности намаляха значително.

В 43-та минута резултатът все пак придоби класически вид. Али Соу засече чудесно, остро центриране на Греъм Кери, за да разстреля стража на домакините за 3:0. В първата минута на добавеното време на полувремето пък самият Кери пропусна да направи резултата още по-изразителен.

През втората част Бруно Акрапович заложи на изцяло обновена стартова 11-торка. Темпото продължи да не бъде кой знае колко високо, като в 56-та минута играч на гостите отправи слаб шут, право в ръцете на Димитър Евтимов.

В 62-та минута, след нарушение срещу Енрике Рафаел, "червените" получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад топката застана Георги Йомов, който не сбърка и направи резултата 4:0.

В 80-та минута "червените" съотвориха хубава, многоходова атака, която завърши със сериозен шанс за Георги Йомов, който обаче от около 15 метра не уцели вратата на Аланияспор.

Шест минути по-късно "червените" организираха страхотно нападение по десния фланг, което завърши с центриране за Ахмед Ахмедов, който обаче на празна врата шокиращо изпусна.

На 13 януари (сряда) от 16.00 часа футболистите на Бруно Акрапович ще премерят сили с полския елитен "Стал", а последната среща е насрочена за 17 януари, но без да се уточнява кой ще е противник

ЦСКА - Аланияспор 2 4:0