3. ШОК: Левски не можа да бие новак във Втора лига на „Герена“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОК: Левски не можа да бие новак във Втора лига на „Герена“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите от Лом си вкараха автогол пред погледа на Сираков за 1:1

Левски остана без загуба в летните контроли, макар че не успя да победи гостуващия Левски (Лом) в четвъртия си спаринг от предсезонната подготовка и той приключи при равенство 1:1.

Наставникът на домакините Живко Миланов даде почивка на близнаците Борислав и Радослав Цоневи, като остави извън групата още Николай Михайлов и Валери Божинов, които към момента нямат договори с Левски.

В игра след едномесечно отсъствие заради травма пък се завърна Андриан Краев, който се появи като резерва в 68-ата минута, а контролата на живо за първи път това лято изгледа мажоритарният собственик на „сините“ Наско Сираков.

Той бе в компанията на Пламен Гетов, който понастоящем е спортен директор на Левски (Лом), а мачът изгледа и бившият треньор на домакините Георги Тодоров.

Те започнаха по-добре срещата и в петата минута вратарят на гостите трябваше да се намесва решително след центриране на Патрик-Габриел Галчев.

Последва падане на Билал Бари в пеналта, както и още едно добро центриране, този път отляво, с което обаче вратарят Деян Вълков отново се справи.

Така се стигна до 13-ата минута, в която гостите от Лом изненадващо поведоха в резултата.

Тогава удар на Мариян Огнянов бе блокиран, но топката попадна у Георги Цеков и той без забавяне центрира към наказателното поле.

Там пък Андон Гущеров засече с атрактивно воле и не остави шансове на младия вратар Пламен Андреев, за да открие резултата.

Домакините опитаха да отговорят и се настаниха в половината на съперника, но не успяха да стигнат до нищо опасно до средата на първото полувреме, когато спарингът бе прекъснат за освежаване на футболистите заради горещото време в София.

Малко след подновяването на играта се стигна до сблъсък глава в глава между Христофор Хубчев и Георги Цеков, който доведе до принудителна смяна в състава на гостите.

Новаците във Втора лига бяха близо до попадение и в 39-ата минута, след като Мариян Огнянов отправи хубав диагонален шут, но вратарят Андреев внимаваше и спаси.

Не след дълго Левски изравни резултата, макар и с доза късмет. Здравко Димитров стреля силно от границата на наказателното поле, след което топката се отби в капитана на гостите Николай Христов и в 44-ата минута се озова в мрежата.

След това домакините имаха още 2 възможности да направят обрата пълен, но не се възползваха и почивката дойде при резултат 1:1.

Второто полувреме започна с няколко смени в състава на столичния Левски и мощен изстрел  на Петрик-Габриел Галчев, но покрай целта.

В 63-ата Мартин Петков също опита да порази вратата на гостите от Лом, ала не сполучи, както и Билал Бари с глава след това.

В 76-ата минута пък капитанът Симеон Славчев бе много близо до гола след страховито воле, но вратарят Вълков се намеси решително.

Впоследствие и Георги Александров можеше да направи обрата пълен, след като засече с глава центриране от корнер, но защитник в бяло изби пред голлинията.

Така резултатът се запази до края и двата отбора не се победиха на Терен №2 на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ пред погледа на доста „сини“ фенове, които за пореден път събраха пари в кутия, за да подкрепят финансово клуба.

Левски - Левски (Лом) 1:1
0:1 Андон Гущеров (13)
1:1 Николай Христов (44, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛEВСКИ: Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Симеон Славчев, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Асен Митков, Марин Пеетков, Здравко Димитров, Мартин Петков, Билал Бари;

Резерви
: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Димитър Андонов, 33. Денис Динев, 34. Антоан Стоянов, 89. Андриан Краев;

Треньор
: Живко Миланов;

ЛЕВСКИ (ЛОМ): Деян Вълков, Георги Цеков, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев, Николай Христов, Цвети Неделчев, Мариян Огнянов, Даниел Кутев, Андон Гущеров, Ваньо Иванов;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение