3. Ще успее ли ЦСКА да развали прокобата в Разград?

Ще успее ли ЦСКА да развали прокобата в Разград?

"Червените" имат само загуби в гостуванията на Лудогорец в А група и дори не са отбелязали гол, шампионите ще мислят и за Стяуа

ЦСКА излиза тази вечер в Разград, за да опита да защити първото си място в класирането и в същото време да счупи нулите в графата си при визитите на Лудогорец в А група. До момента "червените" имат 4 шампионатни гостувания на този съперник, в които балансът им е 0-0-4, при голова разлика 0:6. Статистиката показва, че ЦСКА не само няма спечелена точка в Разград, но дори не е вкарал гол. Сега моментът това да се случи е удобен, тъй като армейците ще влязат в двубоя като лидери в класирането, докато Лудогорец ще има едно наум за предстоящия си двубой в Букурещ срещу Стяуа.

Шампионите са кошмарен съперник за ЦСКА и Стойчо Младенов. Негативната серия на армейците начело с Екзекутора обхваща и домакинските мачове с Лудогорец. С тях балансът на Стойчо срещу разградчани става 6 мача и 6 загуби на нула.

Ако искат да поддържат интригата в битката за титлата, "червените" не бива да губят този мач. В случай че завършат наравно, ще запазят статуквото, но тяхната цел трябва да е само победата, тъй като подобен изход може да им отвори широко вратите към титлата.

ЦСКА ще опита да счупи прокобата, която тегне над тима в мачовете с Лудогорец. На два пъти досега отборът инкасира решаващи голове в последната минута от този съперник. Веднъж това се случи на "Армията" при 2:2 и веднъж в Разград при 1:0 за Лудогорец по време на плейофите на миналия сезон. Определено спортният шанс не е на страната на червените срещу този опонент. А и в някои случаи странични фактори са накланяли везните.

Разградчани ще направят някои промени в стартовата единайсеторка за сблъсъка с ЦСКА. Треньорът Георги Дерменджиев е решил да продължи с ротациите и да даде шанс на част от резервите. Целта е така да бъдат съхранени част от силите на основните играчи за Стяуа. Очаква се на пейката да седне Даниел Абало. Испанецът не бе особено убедителен в Бургас срещу Ботев, заради което ще отстъпи мястото си на Мисиджан. Почти сигурно на десния фланг на атаката пък ще действа Анисе за сметка на хвърлилия доста сили във финала Мишо Александров. Нападението пък ще бъде водено от бразилеца Жуниор Кишада, а през втората част Дерменджиев ще пусне и новото попълнение Хамза.

По всяка вероятност капитанът Светослав Дяков ще получи почивка, а в средата ще са Златински и Еспиньо. Промени ще има и в отбрана. Вместо получилия травма Александров партньор на Моци ще е някой измежду Терзиев и Мантила. Шансовете на българина са малко по-големи. На левия фланг пък отново ще играе младокът Александър Василев, който бе привлечен от Калиакра преди началото на сезона. Йордан Минев все още лекува контузия в кръста и отпада от сметките.

В ЦСКА има четирима контузени, но въпреки това Стойчо Младенов разполага с богат избор от играчи за титулярния състав. Очертава се дебют за армейците да направи левият бек Тончи Кукоч. Хърватинът, който е най-новото попълнение на тима, вероятно ще бъде предпочетен пред другите две опции за поста на ляв краен защитник - Сендрино Мисиджан и Супусейпа. Кукоч се намира в добра кондиция и е с големи шансове да ги измести от състава още за този мач.

Пред Младенов има и още една дилема в отбрана - кой да е партньор на Вальо Илиев в центъра. Фаворит е Тунчев, но Причиненко също има аргументи за титулярно място. На 90% е сигурно обаче, че Стойчо ще предпочете двойката Илиев - Тунчев, която ще играе за пръв път заедно от декември 2007 година.

В предни позиции опциите изобилстват. Трима ще се борят да стартират в средата на халфовата линия - Галчев, Еденилсон и Сънди. Там може да бъде върнат и Маркиньос, както стана срещу Хасково (4:0). Тогава извън групата бе Сънди. За позицията зад нападателя също има трима кандидати - освен Маркиньос това са Луис Соарес и Жуан Фелипе. Соарес бе титуляр миналата седмица, а Фелипе се включи отлично като резерва. По крилата промени не се очакват и Младенов ще заложи на Карачанаков отляво и Тони Силва отдясно. Буш отново ще е на върха на атаката, след като се разписа в три поредни срещи.

Лудогорец – ЦСКА
20:00, „Лудогорец Арена”, Разград

Вероятни състави:

Лудогорец: Стоянов – Шоко, Моци, Теризев, Ал. Василев, Ешпиньо, Златински, Анисе, Вандерсон, Мисиджан, Кишада
Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: Дивиш – Попов, В. Илиев, Тунчев, Кукоч, Сънди, Еденилсон, Силва, Маркиньос, Карачанаков, Буш
Треньор: Стойчо Младенов
Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо