3. Швиерчок демонстрира класата си, донесе победа на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швиерчок демонстрира класата си, донесе победа на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион се върна на победния път преди битката за Суперкупата

Лудогорец спечели последната си лятна контрола.

Българските шампиони се наложиха с 2:1 над румънския елитен Ботошани и така загряха по най-добрия начин за битката с Локомотив (Пловдив) за Суперкупата в сряда.

В герой за „орлите“ се превърна Якуб Швиерчок, който реализира и двата гола след майсторски изпълнения.

Полският нападател откри малко преди почивката, а в средата на втората част се разписа още веднъж точно преди да бъде заменен, за да донесе успеха на разградчани.

Проверката се игра на стадион „Щанс“ в Австрия и бе пета за Лудогорец, който ден по-рано загуби от Шахтьор (Донецк) с 0:3, а преди това се наложи последователно над Надежда (Доброславци) (12:1), Триглав (4:0) и Карабах (2:0).

Треньорът на „орлите“ Стойчо Стоев даде шанс за изява от първата минута на много от по-младите играчи като Иван Йорданов, Доминик Янков, Венци Керчев и Давид Рибейро. Първи минути записа и Яцек Горалски, който лекуваше контузия.

Първото положение в срещата се откри пред Лудогорец. Първо Якуб Швиерчок стреля мощно от около 20 метра, но стражът на румънците Пап изби.

След това Керчев отново намери полския таран, който обаче би над вратата. В 26-ата минута шампионите направиха отлична атака. Скоростта на Джоди Лукоки отново се оказа решителна и той излезе срещу вратаря на Ботошани.

Вместо обаче да подаде на непокрития Давид Рибейро, конгоанецът реши да бие с левия крак и ударът му бе блокиран. В 33-ата минута Лудогорец бе много близо до гол. Лукоки центрира перфектно от корнер, капитанът в тази среща Георги Терзиев се извиси и би с глава, но вратарят на Ботошани Пап блесна с невероятно спасяване.

В 44-ата минута „орлите“ откриха резултата. Рибейро намери Швиерчок в наказателното поле. Полякът овладя отлично кълбото с левия крак, прехвърли го на десния пред погледа на Чиндриш и с мощен изстрел не остави шансове на Пап – 1:0.

През втората част темпото на игра спадна. Ботошани изравни в 63-ата минута.

Тогава играчите на Лудогорец не се наредиха добре при корнер, Венци Керчев не успя да избие и за Мирон отблизо не бе проблем да реализира.

Едва 60 секунди по-късно „орлите“ отново поведоха.

Швиерчок с физика преодоля капитана на румънците и със силен изстрел прати кълбото в мрежата на Ботошани – 2:1.

След това стражът на Лудогорец Пламен Илиев трябваше да се прояви при мощен удар от средна дистанция на Пифтор и го стори добре.

В 83-ата минута пред Светослав Ковачев се откри добра възможност, но младокът не успя да отбележи.

Малко преди края Давид Рибейро блесна с индивидуален рейд, но в опита си да вкара технично, бе спрян от стража на Ботошани. След това удар пробва и Ерол Дост, но той не попадна в целта.

Утре на обяд разградчани се прибират в България, където ще започнат подготовка за двубоя за Суперкупата срещу Локомотив (Пд), който ще се проведе на 3 юли на стадион „Васил Левски“.

Двубоят срещу Ботошани бе наблюдаван от собствениците на клуба Кирил и Георги Домусчиеви.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТОШАНИ 2:1
1:0 Швиерчок 44
1:1 Мирон 62
2:1 Швиерчок 64

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ
: Пламен Илиев, Станислав Манолев, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Венцислав Керчев; Светослав Ковачев, Иван Йорданов; Доминик Янков, Давид Рибейро, Джоди Лукоки; Якуб Швиерчок;

БОТОШАНИ: Пап, Патаче, Мирон, Чиндриш, Сойледис; Родригес; Ашковски, Къмпеану, Онженда, Голофка; Офосу.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ КОНТРОЛАТА МИНУТА ПО МИНУТА, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТЯ:

90+2 КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ С 2:1 РУМЪНСКИЯ БОТОШАНИ В ПОСЛЕДНАТА СИ ЛЯТНА КОНТРОЛА.

90 - Две минути добавено време.

88 - Рибейро и Дост нанесоха последователно опасни удари, но не успяха да се разпишат.

79 – Поредна рокада в Лудогорец. Янков отстъпва мястото си на Дост.

71 – Нова смяна в Лудогорец. Джоди Лукоки отстъпва мястото си на Светослав Ковачев.

66 – Смяна в състава на Лудогорец. Димо Бабакалов заменя Якуб Швиерчок.

64 – ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново Швиерчок вкарва майсторско попадение, само две минути след изравнителното такова на Ботошани. Полякът се разписа от границата на наказателното поле с красив удар от движение.

62 – ГОЛ ЗА БОТОШАНИ. Появилият се отново в игра Джордже Мирон изравнява резултата, възползвайки се от грешка на Керчев.

57 - Жълт картон за играч на Ботошани. Първото официално предупреждение е за резервата Корбан, който задържа Венци Керчев в средата на терена.

51 - Корнер за Ботошани, след който Форстър е над всички и чисти в тъч с глава.

48 - Корнер за Лудогорец, след който футболист на Ботошани остава да лежи на тревата и играта е спряна.

46 – Целият отбор на Ботошани е променен – 11 рокади на почивката.

46 – Една смяна в Лудогорец. Серкан Юсеин заменя получилия травма Иван Йорданов.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+3 – КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Лудогорец се оттегля на почивка с гол аванс, дело на Якуб Швиерчок.

45+2 - Иван Йорданов има нужда от лекарска помощ, защото се приземи неприятно след едно единоборство за висока топка.

45 - Три минути добавено време за първата част.

44 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Якуб Швиерчок открива резултата. Полският нападател получи пас от Рибейро и елегантно преодоля защитник на Ботошани, след което и вратарят на румънците – 1:0.

40 - Неприятна новина за Лудогорец. Бразилецът Давид Рибейро получи травма и напусна терена, но в крайна сметка се завърна и ще доиграе полувремето.

33 - След корнер за Лудогорец капитанът на тима в този мач Георги Терзиев се извиси над всички и нанесе отличен удар с глава, който обаче бе майсторски спасен от стража на Ботошани.

28 - Иван Йорданов чисти с глава след центриране на румънците от корнер.

26 – ПРОПУСК! Лудогорец овладя инициативата и трябваше да поведе в тази минута! Джоди Лукоки проби отлично в пеналта, но вместо да подаде към непокрития Давид Рибейро, който да вкара на празна врата, реши да стреля по диагонала, а ударът му бе спасен от стража на Ботошани.

17 – Защитата на румънците се справи с центрирането от ъгловия удар.

16 – Ето и дебютната възможност за някой от двата отбора! Якуб Швиерчок нанесе опасен удар от 20-ина метра, но вратарят на Ботошани спаси, а след това нападателят на Лудогорец опита нов изстрел, след който се стига до корнер.

15 – Първият четвърт час игра не предложи сериозни голови положения. Топката се задържа предимно в централната част на терена и двата отбора трудно пробиват защитата на съперника.

1 – Начало на последната лятна контрола за Лудогорец преди старта на сезона.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят