3. Синият ренесанс продължава (видео)

Синият ренесанс продължава (видео)

Левски взе леко втория мач с Дъндолк и се придвижва напред в Лига Европа, Дембеле се бетонира на върха на атаката с два гола

Левски продължи възраждането след ужасяващия отминал сезон. „Сините” преодоляха първото, макар и леко препятствие в евротурнирите, за които се класираха с доста мъки. Отборът на Ясен Петров постигна нов успех над ирландския Дъндолк във втория квалификационен кръг на Лига Европа, побеждавайки го с 2:0 в реванша на Острова пред около 1500 зрители на „Ориел Парк”. С два гола на Гара Дембеле левскарите се поздравиха с обща победа 8:0. Дебют за Левски направи десният бек Дъстли Мулдер.

На следващото стъпало „сините” ще спорят с шведския Калмар, който отстрани молдовския Дачия. Първият мач е другия четвъртък в Норкьопинг.

В състава на „сините” треньорът Петров бе предприел две промени спрямо първия мач, завършил 6:0 на стадион „Георги Аспарухов” преди седмица. Вместо оставения да почива Христо Йовов в средата на терена се подвизаваше Лъчезар Балтанов, а на десния фланг Стефан Станчев, който въобще не бе в групата за гостуването в Ейре, пловдивския Джанини пусна холандецът Мулдер.

Срещата очаквано започна с превъзходство на Левски, което се материализира още в 4-ата минута. Тогава Гара Дембеле прониза мрежата от границата на пеналта. Френският нападател реализира второто си попадение със синята фланелка, след като се разписа срещу същия противник преди седмица при успеха на „Герена”.

„Сините” продължиха с по-добрата игра. В 19-ата минута Минев бе намерен да изгодна позиция от Тасевски, но не успя да порази целта.

Гара Дембеле си бетонира титулярното място на върха на атаката в състава на Ясен Петров с втори гол в 33-ата минута. Дошлият от Локо (Пд) футболист се възползва от отбита топка при удар на Гаджев от свободен удар и не сбърка за 2:0.

До почивката срещата на малкия стадион „Ориел Парк” продължи двуостро, но нов гол не бе отбелязан.

Левски намали оборотите през второто полувреме, което ясно пролича от липсата на голови положения пред вратата на Чери. Ясен Петров реши да даде шанс на отбелязалия два гола миналата седмица Исмаил Иса, единствения българин с гол срещу Челси Мариян Огнянов и нападателя Александър Киров, а даде почивка на Гара Дембеле и Влади Гаджев. Жоазиньо пък получи контузия 20 минути преди края и бе изваден принудително, накуцвайки с болки в левия крак.

Македонският плеймейкър Дарко Тасевски и Мариян Огнянов бяха най-дейни за „сините” до края на двубоя. В 79-ата минута Левски създаде най-чистото си положение през втората част, когато триходова акция между Тасевски, Младенов и Иса завърши с удар на последния, но Чери се намеси решително, избивайки.

Срещата завърши с по едно положение за двата отбора. Първо Стивън Макдонал стреля под гредата, но Гошо Петков, който според информации в пресата ще бъде зарязан от селекционера Станимир Стоилов, спаси виртуозно. После отличен пробив на Тасевски завърши със силен шут на македонеца, но Чери отново показа класа.

Така Левски записа втора победа от началото на сезона и засега предизвиква задоволството на феновете си. Другата седмица „сините” пътуват за не особено приятната за българите Швеция.

ДЪНДОЛК – ЛЕВСКИ 0:2 (0:8)
Дембеле (4’)
Дембеле (33’)

Дъндолк: Чери, Кели, Хетсуел, Милър, Г. Брийн, Меър (к), Кудузович, Гейнър, Макгиън, Макдонъл, Ленън (58-Мълвена).

Левски: Петков (к); Мулдер, Иванов, Милиев Минев; Балтанов, Гаджев (61-Огнянов); Тасевски, Жоазиньо (71-Киров), Младенов; Дембеле (54-Иса).

Жълти картони:
Червени картони: -
Съдия: Фират Айдинус (Турция)

Стадион: „Ориъл Парк”, Дъндолк, 1500 зрители

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч