3. Скандална дузпа пречупи ЦСКА пред 15 000 на "Васил Левски"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Скандална дузпа пречупи ЦСКА пред 15 000 на "Васил Левски"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Швейцарец се изгаври с "червените", дежа вю на съдийството с Копенхаген миналото лято

ЦСКА изигра много силен мач срещу Зоря Луганск в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Мачът на стадион "Васил Левски" завърши наравно 1:1, след като домакините поведоха още в 13-та минута чрез Евандро, но минути преди почивката скандална дузпа върна украинците в мача и им донесе много ценен гол на чужд терен.

Целият мач беше маркиран от абсурдното съдийство на Сандро Шерер от швейцария, който по време на целия двубой си затваряше очите при грубите нарушения на гостите, но не пропускаше да санкционира официално футболистите на ЦСКА.

Срещата в София започна с минимален натиск на гостите, но защитата на ЦСКА се справи с опасностите пред вратата си. В 13-та минута феновете по трибуните изригнаха, след като героят на "армейците" в последните няколко мача Евандро отново ги зарадва.

Петър Занев проби отляво и пусна остро подаване към дузпата, където бразилецът засече в долния десен ъгъл на Шевченко.

В 17-та минута Вернидъб стреля неточно с глава след центриране. След половин час Путковски също пробва да вкара с глава, но отново не бе точен.

Точно, когато и двата отбора мислеха за почивката, в 44-та минута Албентоса се опита да спре центриране отляво със шпагат, като топката се отби от тялото му и срещна ръката. За шок на всички по трибуните Шерер посочи бялата точка, а футболистите на ЦСКА не можеха да повярват.

От наказателния удар Юрченко изравни и вкара ценен гол на чужд терен за украинците.

Веднага след почивката Зоря можеше да поведе, но ударът на Иванисенсиа от няколко метра не срещна очертанията на вратата. В 72-та минута Тиаго стреля добре, Шевченко изпусна топката, но Али Соу не беше достатъчно бърз, за да стигне до нея.

Малко след това Тиаго отново отправи удар, но от пряк-свободен удар, който мина на сантиметри от целта. До края на срещата и двата отбора нямаха опасни атаки и така след равенството, всичко ще се реши на реванша.

След последния съдийски сигнал Люпко Петрович и някои футболисти на ЦСКА проведоха по-дълги разговори с главния съдия, а той и неговите колеги бяха изпратени с бурни освирквания от феновете.

ЦСКА - Зоря 1:1
1:0 Евандро 13
1:1 Юрченко (дузпа) 45

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (К), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 22. Али Соу

ЗОРЯ: 30. Шевченко, 7. Кочергин, 10 Хомченовски, 11. Будкивский, 14. Михайличенко, 15. Вернидъб, 18. Тимчук, 19. Лунов, 20. Абу Хана, 21. Иванисениа, 80. Юрченко

1 - Начало на мача!

9 - Зоря се опитват да доминират в началните минути, но защитата в червено се справя

13 - ГОООЛ за ЦСКА!! Петър Занев проби отляво, пусна остро центриране към дузпата и там Евандро веднага показ точен мерник и откри!

17 - Oпасен изстрел на Вернидъб с глава след центриране, но за щастие топката минава покрай целта!

22 - Много грубо влизане в краката на Евандро от страна на Михайличенко, но футболистът на гостите се размина с жълтия картон.

30 - Центриране към Путковски от корнер, но ударът му е крайно неточен

33 - Жълт картон за Жани Обикел

41 - Жълт картон и за Кристиян Малинов

44 - Дузпа за Зоря! Скандално отсъждане на главния съдия, след като е свирена игра с ръка на Албентоса в наказателното поле при шпагат на защитника, макар топката да се отби първо в тялото му!

45 - Гол за Зоря! Юрченко успява да вкара наказателния удар и изравнява!

45 - Край на първата част!

46 - Начало на второто полувреме!

48 - Много голям късмет за ЦСКА, след като Зоря бяха близо до втори гол, но Иванисениа не намери очертанията на вратата от няколко метра!

60 - Най-накрая идва първи жълт картон за играч на Зоря, след много грубо влизане в краката на Занев!

63 - Диего Фабрини влиза на мястото на Иван Турицов

72 - Хубав удар на Тиаго и Шевченко изпусна топката, но Али Соу не стигна навреме, за да вкара!

74 - Мощен удар на Тиаго от пряк-свободен удар, но той минава на сантиметри от целта!

77 - Жеферсон напуска, на негово място Отабор

82 - Евандро напуска игра, Греъм Кери вместо него

90 - Четири минути добавено време

90+3 - Али Соу пада в наказателното поле и претендира за дузпа, но съдията не отсъжда наказателен удар!