3. Скучно 0:0 между Черно море и Литекс във Варна

Скучно 0:0 между Черно море и Литекс във Варна

Двата отбора създадоха няколко доста интересни положения, но като цяло изиграха скучен мач в морската ни столица

Черно море и Литекс завършиха 0:0 на стадион „Тича” във Варна в дербито от 8-ия кръг на родната ни „А” група.

Двата отбора създадоха няколко доста интересни положения, но като цяло изиграха скучен мач в морската ни столица. Липсата на добри завършващи удари, лиши мача от голове.

22-ата на терена излязоха с много голямо желание да отбележат гол, което доведе до няколко интересни ситуации пред вратите на двамата вратари, но до гол така и несе стигна в началните минути.

През първото полувреме играта беше доста скучна. Едва в 30-ата минута се стигна до нещо по-интересно, когато Саидходжа , след пас на Дока, се озова сам срещу Пиргов, но не успя да преодолее стража на Черно море.

Пропускът на Литекс пробуди играчите на Черно море и те започнаха да атакуват по-често до края на полувремето, а в 40-ата минута дойде и най-сериозното положение за първото полувреме.

Голубович бе напуснал рамката на вратата си и Радослав Бачев успя да стреля, но Мишо Венков дотича и успя да извади топката от гол линията на Литекс. Така първото полувреме завърши без дори минута продължение.

През второто полувреме играчите на Черно море имаха по-голямо желание да отбележат и започнаха непрекъснати атаки към вратата на Литекс. Играчите на Велизар Попов натиснаха до съперника си, но така и не стигнаха до интересно положение. Опасностите пред вратата на Голубович бяха много, но нита една не застраши сериозно стража на ловчанлии.

Литекс пък се събуди в 62-ата минута, след като Дока получи добър пас и успя да си пробие път до наказателното поле, но Пиргов успя да улови топката. След това положение играчите на Червенков не успяха да застрашат вратата на Черно море до края на мача, а в дубоят се изостри и до края на срещата петима футболисти получиха жълти картони.

В последните минути на срещата Литекс събраха сили за финален щурм, като първо бе фаулиран Янев пред наказателното поле, но изстрелът му от фаул бе слаб и Пиргов спаси.

В последните секунди на даденото от съдията триминутно продължение Том направи и най-големия пропуск за мача, след като получи пас от Дока и се озова очи в очи с вратаря на Черно море, но не успя да уцели вратата, след като бе влязъл в наказателното поле.

Така и двата отбора остават с непроменени позиции класирането на „А” група, като Литекс заема четвърта позиция с актив от 17 точки, а Черно море са с 11 точки на 6-а позиция.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза