3. Скучно 0:0 между Левски и Сигма

Скучно 0:0 между Левски и Сигма

Отборите на Левски и Сигла (Оломуц) завършиха наравно 0:0 в контролна среща, играна на стадиона в Белек. Дебютантът Христо Йовов започна като титуляр, но бе заменен на почивката. Двата отбора не успяха да създадат достатъчно положения за гол и логично срещата завърши при нулево равенство.

Сигма започна по-силно срещата и още в 1-та минута Ордош опита да изненада Георги Петков, но стражът на „сините” се намеси сигурно. В 6-ата минута Георги Иванов можеше да стреля, но бранител на Сигма го блокира. В 15-ата минута Йовов стреля с глава, но вратарят на чехите успя да улови. В 35-ата минута Гаджев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В последната минута на първата част Жоазиньо направи хубав пробив, но малко преди да стреля, топката му бе отбита от бранител на Сигма.

През втората част картинката на терена не се промени особено. Сигма започна по-добре и отправи два удара към Петков, но отбраната на „сините” се справи. В 49-ата минута Петков трябваше да се намесва решително, след хубав удар на Мелино. В 64-та минута Шушковкевич получи втори жълт картон, съответно червен, за грубо нарушение в краката на Жозаиньо. На негово място пък се появи друг играч на Сигма. Левски опита натиск, но неуспя да стигне до победен гол. Две минути преди края на срещата Шут на Недялков бе отразен от вратаря Дръбиш и така резултатът остана непроменен.

Левски: Петков (к), Миланов, Милиев, Бистрон, Вагнер, Гаджев, М. Иванов, Тасевски, Йовов, Г. Иванов, Жоазиньо (Генев, Тиберканин, Минев, Бензукан, Недялков, Цачев, Зе Соарес, Г. Христов)

Сигма: Дръбиш, Нуц, Шушковкевич (к) – ч.к., Скерле, Онофрий, Кобилик, Кашчак, Хорава, Мелино, Долежал, Ордош

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо