3. Славия би Бдин с 2:1, пробва изритания от Левски португалец

Славия би Бдин с 2:1, пробва изритания от Левски португалец

"Белите" спечелиха с голове на Божов от дузпа преди почивката и Жуниор през втората част

Славия победи Бдин (Видин) с 2:1 в първата си проверка за новия сезон, която се игра в Самоков. Дебют за тима на Венци Стефанов направи изритания от Левски португалец Себастиао Ногейра, който изигра 30 минути за столичани. За Бдин пък дебютира пристигналия от Пирин (Гоце Делчев).

От щаба на Славия се надяват Ногейра да покаже добра игра, която да му осигури постоянне договор в клуба.. Очаква се ръководството на "белите" да даде шанс на юношата на Спортинг Лисабон поне в няколко контроли, за да може да прецени максимално добре качествата му.

Днес Славия и Бдин отбора показаха раздвижена игра, като видинци видимо се затрудняваха да спират набезите на „белите”, но компенсираха техническия си брак с много желание и себераздаване в защита.

Срещата започна с натиска на Славия. Радослав Димитров на два пъти пробва да изненада вратаря Антонов. Първият път стражът се намеси добре и спаси, а после прати топката в аут. Божов направи красива ножица и също бе близо до гола за славистите.

Противно на логиката Бдин поведе в 18-та минута след изключително красиво попадение на Николай Хаджиниколов. Дошлият от Ботев (Враца) футболист напредна в центъра и с топовен изстрел от почти 30 метра матира Емил Петров за 0:1 в полза на тима от „Б” група.

Радостта за видинчани обаче беше кратка. Радослав Димитров и Галин Иванов организираха бърза контраатака за „белите” в 25-та минута, последният бе спънат в наказателното поле и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Николай Божов бе точен и изравни за 1:1. Резултатът се запази такъв до почивката.

През втората част треньорите направиха куп смени, които разстроиха ритъма на игра на двата състава. Все пак Славия се добра до победата след като Жуниор се оказа най-съобразителен при един ъглов удар и за втори път опъна мрежата на Бдин.

До края и двата тима можеха да се разпишат, но нямаха шанс пред гола и така „белите” триумфираха в първия си мач за новия сезон.

Славия 2:1 Бдин (Видин)
18' 0:1 Хаджиниколов
26' 1:1 Божов
57' 2:1 Жуниор

Славия: Петров, Филипов, Желев, Молдованов, Попев, Г. Иванов, Илиев, Добревски, Димитров, Божов, Христов (Кунчев, Маркес, Тодоров, Пеев, Юруков, Огнянов, Васев, Ногейра, Вълков, Жуниор

Бдин: Антонов, Станчев, Иво Иванов, Иван Иванов, Трифонов, Тричков, К. Цветков, Н. Цветков, Близнаков, Метушев, Хаджиниколов (Стойчев, Михайлов, Цанков, Русев, Мишев, Мамаду, Ченешков, Милчов)