3. Славия чака чак до дузпите, но все пак отстрани Вихрен и се класира на осминафинал

Скучно 0:0 на стадиона в Сандански през редовните 90 и допълнителните 30 минути, а при дузпите Славия спечели с 4:3

Отборът на Славия се класира на осминафинал в турнира за Купата на България, след като отстрани трудно тима на Вихрен в Сандански. Редовното време завърши 0:0, при продълженията също не падна гол и така спорът трябваше да се реши с дузпи. При тях капитанът на Вихрен Кирил Джоров пропусна още първото изпълнение, а стражът на „белите” Райз Мболи спаси последната дузпа на домакините, която бе изпълнена от Кабранов и така отборът на Славия, който не сгреши от бялата точка, се класира напред. Като цяло победата на момчетата на Вили Вуцов е напълно заслужена, тъй като те бяха по-добрият тим на терена през целия мач, а Вихрен отправи първия си точен удар чак в 111-ата минута.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката гостите от София, които на няколко пъти бяха близо до откриване на резултата. Павле Попара на три пъти опита да затрудни стража на Вихрен с далечни удари, но и в трите случая не успя да уцели вратата.

Първото хубаво положение за „белите” дойде в 29-ата минута, когато Галин Иванов изпълни страхотно един пряк свободен удар, а топката профуча на сантиметри от вратата на домакините. Само 5 минути по-късно пък дойде и най-чистото положение в мача. Дюлгеров се спусна от дясно, пусна остро центриране в наказателното поле, където Жуниор засече от непосредствена близост, но прати топката над вратата.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един удар на Гонзалес от въздуха, който също не намери очертанията на вратата. Вихрен пък предимно се защитаваше и не отправи нито един удар по посока на вратата, пазена от Мболи, през първите 45 минути.

През втората част домакините от Сандански се поотвориха и именно те създадоха първото интересно положение. Валери Георгиев намери Деси Русев в наказателното поле, той си спря на гърди и пробва удар с десния крак от въздуха, който обаче премина високо над вратата. Минута по-късно пък се наложи вратарят на Вихрен Станев да спасява силен удар на Жуниор от няколко метра.

Следващото по-опасно положение в мача дойде едва в 72-ата минута, когато появилият се като резерва Сашо Младенов получи топката в наказателното поле, нагласи я на удобния си десен крак и стреля силно, но за пореден път Станев спаси своя отбор. До края на редовното време не се случи нищо по-интересно и двата отбора докараха срещата до продължения.

При продълженията отново отборът на Славия бе този, който диктува темпото на терена. В 96-ата минута удар с глава на Едуардо Сантос не намери очертанията на вратата, като това бе и всичко по-интересно през първото продължение.

В средата на второто дойде и първият точен удар за Вихрен от началото на мача. Габранов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Мболи внимаваше и спаси. Малко по-късно пък топовен шут на Жуниор от около 35 метра попадна право в ръцете на Станев. Секунди преди последния съдийски сигнал пък Вихрен бе близо до отбелязване на гол. Джоров центрира от фаул, Коемджиев игра с глава, но ударът му се оказа неточен и така спорът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При тях капитанът на домакините Кирил Джоров пропусна още първата дузпа, след което последваха точни изпълнения на Младенов, Попара, Георгиев и Жуниор за Славия и на Валери Георгиев, Тренков и Петров за Вихрен, преди Мболи да спаси удара на Кабранов и по този начин да донесе победата на своя отбор с 4:3 при дузпите.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза