3. Славия драматично отстрани Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия драматично отстрани Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" вкараха победен гол в продълженията

Славия успя да отстрани Локо (Пд) след продължения в 1/8 финална среща за Купата на България.

"Белите" стигнаха до победа с 2:1 с гол в 117 минута.

Първият гол в срещата падна в 35-ата минута, когато гредата първоначално спаси "смърфовете" след шут на Емил Мартинов, но последва меле, a кълбото попадна в Шикозе Мба, който без да се замисли вкара в мрежата на Диао. При този резултат завърши първата част.

Второто полувреме започна по-добре за играчите на Войн Войнов и логично в 59-ата минута Веселин Марчев изравни резултата. Техничният футболист напредна, стигна до границата на пеналта и оттам разстреля младия страж на "белите".

В 77-ата минута играчите на Славия претендираха за дузпа, но главният съдия не отсъди наказателен удар. В края на срещата двата тима размениха бързи атаки, но те не доведоха до реална ситуация за гол. При 1:1 завърши редовното време.

В 109-ата минута вратарят на Локомотив (Пд) за малко да направи груба грешка и да подари гол на домакините. В 117-ата минута "белите" успяха да вкарат втори гол. Галин Иванов се разписа, след като Иван Минчев шутира, Диао спаси, но при добавката Иванов класира Славия за 1/4-финалите за Купата на България.

Купа на България, 1/8-финал:

Славия - Локомотив (Пловдив) 2:1
1:0 Мба 35'
1:1 Марчев 59'
2:1 Иванов 117'

Славия: 32. Стергиакис, 27. Мартинов, 11. Мба, 14. Димитров, 73. Минчев, 6. Велков, 33. Иванов, 77. Велев, 5. Ндонг, 66. Абуд, 55. Христов
Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив: 40. Диао, 71. Крумов (к), 6. Николов 15. Везалов, 37. Мухамед, 20. Серджо, 39. Умарбаев, 3. Фрикише, 10. Марчев, 77. Мартинович, 27. Бакалов
Старши треньор: Войн Войнов

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира