3. Славия громи на старта на подготовката

Славия громи на старта на подготовката

Двама карат проби, Минчев взе лентата

Славия стартира ударно зимните контроли с успех с 6:1 над Балкан (Ботевград) на клубната база.

"Белите" не срещнаха особени затруднения срещу представителя на Югозападната Трета лига и вкараха по 3 попадения през двете полувремена.

Стартовият състав на елитния тим бе повече от любопитен, а в него попаднаха каращите проби Арнел Кадрич и Николай Христов. Първият е 19-годишен бранител от Босна и Херцеговина, а българинът досега е бил част от долните дивизии на Норвегия. Христов успя да се разпише веднъж.

Сред титулярите бе още Сибири Кейта, за когото се спекулираше, че вече не е част от Славия, но засега поне остава на стадион "Александър Шаламанов". Капитан на "белите" пък бе Иван Минчев.

Резултатът бе открит от Денис Александров още в 8-ата минута, а само 4 по-късно Христов удвои след асистенция на Иван Минчев. До 20-ата минута домакините вече водиха с 3:0, след като бранителят Виктор Генев се възползва от центрирана от ъглов удар топка.

На почивката старши треньорът Златомир Загорчич извърши редица промени. Второто полувреме бе съпътствано с попадение на "зелените", а точен бе Дейвид Йорданов. Скоро след това Ерол Дост покачи на 4:1, а до края се разписаха още Тони Тасев и Мартин Сораков.

"Белите" заминават във вторник вечер за турския курорст Сиде, където ще прекарат следващите 3 седмици на лагер.