3. Славия измъкна точка от "Лаута" (видео)

Славия измъкна точка от "Лаута" (видео)

Славия успя да изтръгне точката от „Лаута”. В мач от 20-ия кръг на „А” група Локомотив (Пд) не успя да победи гостуващите столичани, въпреки че доминираше, и двубоят завърши 1:1.

Славия успя да изтръгне точката от „Лаута”. В мач от 20-ия кръг на „А” група Локомотив (Пд) не успя да победи гостуващите столичани, въпреки че доминираше, и двубоят завърши 1:1. Изравнителен гол на Радослав Димитров от 25 метра смълча стадиона в пловдивския парк, 4 минути след като Христо Златински бе реализирал дузпа.

През първото полувреме Локо Пд пропусна две чисти положения срещу едно за Славия и нулевото равенство до почивката се запази. През втората част домакините осъщесвиха масиран натиск и откриха резултата в 65-ата минута от дузпа. В 69-ата обаче гол на Радослав Димитров от 25 метра препарира Лучини.

Така Локо Пд, който има амбиции за Европа, се изравни по точки със съименниците си от София на 5-ото място – по 34. Славия остана на 9-ата позиция с 28 пункта.

Началото на „Лаута” беше силно за домакините. Още в 6-ата минута Раймонди не успя да преодолее с глава своеобразната стена на голлинията на Славия след отлична акция на Данчо Тодоров в наказателното поле.

В 11-ата минута страничният рефер вдигна несъществуваща засада на Тодоров, който бе намерен на чиста позиция в наказателното поле.

Най-чистото положение за Локомотив се откри в 23-ата минута, когато Здравко Лазаров не успя да се възползва от грешка на Филипов след центриране в наказателното поле, стреляйки в тяло на бял бранител от непосредствена близост.

Славия отговори с два удара на Жуниньо и Баяно извън очертанията на вратата. Белите бяха много близо до гола в 29-ата минута, когато Радослав Димитров проби отдясно по нападението, центрира, топката бе свалена от Жуниньо за Божов, чийто удар от вратарското поле обаче беше блокиран.

До почивката „белите” заиграха тактически по-правилно и още на центъра успяха да спрат опасните атаки на домакините по фланговете, въпреки че Данчо Тодоров продължи с набезите си

След подновяването на играта Локомотив се настани трайно в половината на Славия, но не успя да създаде опасно положение.

В крайна сметка усилията на домакините дадоха резултат в 64-ата минута, когато неуморимият Данчо Тодоров беше фаулиран в наказателното поле от Молдованов и реферът Таско Тасков посочи бялата точка. Христо Златински не сбърка и изведе „смърфовете” напред в резултата.

Преднината на Локото обаче трая едва 4 минути. В 69-ата Радослав Димитров разстреля от 25 метра Лучини с красива кандилка.

Попадението като че ли прекърши домакините, които се нуждаеха от няколко минути, за да се съвземат. В последните 10 „черно-белите” се хвърлиха във финален щурм. В 82-ата минута Ерош центрира прострелно за непокрития Раймонди, който от бялата точка стреля над вратата. Три минути по-късно Кавдански не успя да прокара топката в мрежата на Кунчев от половин метър.

В добавеното време двата отбора се опитаха да променят цифровото изражение с далечни шутове, като особено опасен беше 40-метровият удар на Баяно от фаул, който профуча на 20 см от скобата.
ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби