3. Славия на четвъртфинал след 1:0 над Етър в динамичен мач (видео)

Славия на четвъртфинал след 1:0 над Етър в динамичен мач (видео)

Радо Димитров вкара единственото попадение на стадион "Ивайло" във Велико Търново

Елитният Славия се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Етър в динамичен двубой. Срещата се игра на стадион „Ивайло” във Велико Търново и бе ръководена от Таско Тасков. Единственият гол бе дело Радослав Димитров в 39-ата минута.

Срещата започна равностойно, но след първите 15 минути домакините осъществиха натиск и създадоха някои интересни ситуации пред вратата на Славия. В 29-ата минута Джаейоба бе изведен на страхотна позиция в наказателното поле на „белите”, но не успя да намери очертанията на вратата. Последва нов пропуск за бившия нападател на Левски, а в 36-ата минута Божов опита да притесни отбраната на Етър, но Костадинов съумя да се справи с него.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Ради Димитров получи в наказателното поле и с премерен изстрел изведе столичани напред в резултата – 1:0.

Втората част стартира с по-добра игра на домакините, докато възпитаниците на Емил Велев търсеха възможностите си на контраатака. В 50-ата минута топката бе центрирана пред пеналта на „виолетовите”, където Божов стреля със задна ножица, но Димитров акробатично спаси.

След това положение домакините вдигнаха оборотите и в 63- ата минута Илиян Трифонов стреля мощно с десния крак от границата на наказателното поле, но Емил Петров се намеси страхотно и изби в корнер. 120 секунди по-късно Лапантов шутира над вратата на Славия, след Джаейоба му свали добре с глава.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Джаейоба изведе резервата Антонов очи в очи с Емил Петров, но резервата не намери очертанията на вратата. До края столичани съумяха да запазят крехкия си аванс и така се класираха за четвъртфиналите на надпреварата.

Етър – Славия 0:1

0:1 Радослав Димитров 39’

Етър: 12. Димитров, 6. Кямил, 10. Петров, 5. Костадинов, 23. Ванков (к) (3. Мариян Иванов 71’), 19. Кушев (8. Трифонов 61’), 7. Христов (13. Антонов 79’), 29. Харлов, 20. Лапантов, 21. Джайеоба, 9. Аврионов

Славия: 12. Петров, 21. Дяков (к), 19. Барбоса, 2. Дреновички, 22. Генев, 7. Илиев (Антонио Павлов 88’), 33. Г. Иванов (Цачев 85’), 77. Пеев, 17. Божов, 9. Христов, 20. Димитров

Жълт картон: Аврионов (Етър); Богданов (Славия)

Стадион: „Ивайло”, Велико Търново

Рефер: Таско Тасков
Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч