3. Славия надви Доростол при официалното си представяне (снимки)

Славия надви Доростол при официалното си представяне (снимки)

Кушев и Христов вкараха головете за "белите" при победата с 2:0

Отборът на Славия днес успя да постигне победа с 2:0 над Доростол (Силистра) при официалното представяне на отбора. Мачът от комплекса в "Овча купел" бе излъчен с коментар на живо в Novsport.com.

Срещата се игра на едно от помощните игрища на стадион "Славия" и бе зорко наблюдавана от боса на "белите" Венцеслав Стефанов, както и от президента на ПФЛ Стефан Капралов.

Като цяло момчетата на Емил Велев бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до победата в приятелската среща.

В 24-ата минута Мартин Кушев имаше добра възможност да открие резултата, след като засече хубаво центриране на Дениран, но стражът на гостите Димов успя да улови топката и да предотврати гол във вратата си.

Все пак обаче натискът на славистите даде така очаквания резултат и в 27-ата минута бившият ас на Амкар най после се разписа след грешка на стража на гостите Димов. Димов обърка едно подаване към центъра и Спас Георгиев успя да пресече.

Кушев получи хубав пас в наказателното поле от Спас Георгиев и от близо успя да подлъже вратаря на Доростол, за да вкара топката във вратата му.

В 45-ата минута славистите вкараха и второ попадение, дело на Миранда, но то бе отменено, тъй като бразилецът бе играл с ръка в ситуацията.

През второто полувреме Славия отборо демонстрира по-добра игра от своя противник и в 60-ата минута Георги Христов сложи край на интригата в мача, вкарвайки втори гол. Асистенция направи влезлият като резерва Николай Божов след страхотен рейд по лявото крило.

Бившият нападател на Левски и Висла (Краков) получи пас от Ники Божов на точката за изпълнение на дузпата и не сгреши.

Двайсетина минути след гола си Христов имаше шанс да вкара и второ попадение, но ударът му срещна страничната греда. До края на срещата домакините притиснаха своя противник, но до нови голове така и не се стигна.

СЛАВИЯ - ДОРОСТОЛ 2:0

Кушев 27'
Г. Христов 60'

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 35. Предев, 11. Молдованов, 3. Жозиас, 25. Дениран, 33. Баяно, 7. Илиев, 2. Миранда, 5. Георгиев, 19. Кушев, 10. Юруков;
Резерви: 26. Зарев, 6. Сечков, 20. Димитров, 18. Филипов, 44. Жуниньо, 77. Карасинкеров, 24. Цачев, 14. Васев, 17. Божов, 22. Генев, 9. Христов

ДОРОСТОЛ: 88. Димов, 25. Мартинов, 15. Николов, 24. Дамянов, 5. Маринов, 23. Дончев, 20. Димитров, 8. Бижев, 17. Ахмед, 4. Станев, 11. Беадиров
Резерви: 1. Димитров, 12. Йосифов, 7. Русев, 10. Методиев, 22. Осман, 14. Събев, 18. Богданов, 9. Ченешков

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч