3. Славия направи равен с Будучност

Славия направи равен с Будучност

Отборът на Славия направи равенство 1:1 с черногорския Будучност в контролна среща, играна в турския курорт Анталия. Късен гол на Милан Коприваров донесе равенството на „белите”, а преди това Ортега изпусна дузпа.

Първата част премина равностойно и двата отбора изпуснаха по 1 положение, като завърналият се Асен Николов бе неточен за Славия, а Мисдонгард за Будучност.

Истинският екшън дойде през второто полувреме. Още в 53-та минута Самокишев разтресе гредата от фаул, а в следващата атака „белите” получиха право да изпълнят дузпа. Галин Иванов бе съборен в наказателното поле от Раданович, след което бранителят на черногорците бе изгонен. Зад топката застана Ортега, но ударът му бе спасен от вратаря Радулович. Само 5 минути след това Джуришич стреля с глава, Петров изби, но топката попадна в краката на Мисдонгард, който отблизо я прати в мрежата на Славия – 0:1. В 80-та минута Кавдански засече топката с глава, а Коприваров от непосредствена близост я добави във вратата за крайното 1:1.