3. Славия не се даде на Лудогорец в скучен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия не се даде на Лудогорец в скучен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят в столичния квартал "Овча Купел" завърши без голове - 0:0

Славия и Лудогорец завършиха при нулево равенство сблъсъка помежду им от 12-ия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а двата тима не успяха да си отбележат попадения и взеха по точка от мача.

Двубоят не бе особено вълнуващ и чистите голови положения пред двете врати не бяха много на брой. Това бе шести пореден мач за Славия без победа в „А” група и също така шести пореден двубой, в който „белите” не достигат до попадение. Равенството пък бе второ за Лудогорец в първенството от началото на сезона.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Първата по-вълнуваща ситуация пред една от двете врати дойде в 13-ата минута, когато Здравко Лазаров се опита да намери с центриране Иван Коконов, но Козмин Моци изчисти с глава в корнер и предотврати опасността. Лудогорец отвърна с изстрел с глава на Мирослав Иванов след центриране на Йордан Минев, но след удара на полузащитника на гостите, топката се отби в играч на „белите” и излезе в корнер.

Малко след като изтече половин час игра от началото на срещата, Лудогорец достигна до най-чистата си възможност за отбелязване на гол до този момент. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на Славия от корнер и след кратко разбъркване, попадна в Мирослав Иванов, който стреля, но топката премина покрай дясната греда и излезе в аут. Козмин Моци също получи шанс да се разпише, но ударът му не попадна в целта. До почивката двата тима не успяха да си отбележат голове и след края на първото полувреме резултатът бе 0:0.

Лудогорец бе по-активният тим в началните минути на втората част, но така и не успяваше да създаде нещо по-опасно пред Георги Петков. Малко преди да изтече час игра от първия съдийски сигнал, влезлият като резерва за Славия – Акиоши, получи отличен шанс да открие резултата, след като нанесе опасен удар към Иван Чворович, но стражът на гостите изби в корнер.

В 73-ата минута Мирослав Иванов можеше да се разпише, но изпълнението му от пряк свободен удар от границата на наказателното поле срещна стената. В заключителните минути от редовното време Лудогорец осъществи натиск в опит да се добере до победата. В 84-ата минута Мирослав Иванов центрира кълбото, а малко преди Йордан Минев да го засече, Радослав Димитров с решаваща намеса изчисти в корнер. Малко след това Минев центрира отлично в наказателното поле, но след удара на Франк Гела, топката премина над напречната греда. В последната 90-ата минута Мирослав Иванов изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от далечно разстояние, но Георги Петков спаси. До края на срещата двата тима не достигнаха до попадение и последният съдийски сигнал дойде при резултат 0:0.

След това реми Лудогорец остава на върха и вече е с актив от 29 точки, като има 1 повече от Левски, който обаче е с мач по-малко. Славия е на 9-ото място с 15 пункта.