3. Славия обърна Локо (София) в "Надежда", "белите" на 1/4-финал

Славия обърна Локо (София) в "Надежда", "белите" на 1/4-финал

Славия победи Локо (София) с 2:1. Дубала и Галин Иванов дадоха успеха на тима, воден от Вили Вуцов

Славия победи Локомотив (София) с 2:1 и се класира за ¼-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадиона на „железничарите” в кв. „Надежда” пред 700 зрители. Времето в столицата бе много студено като през цялата среща валеше сняг.

Домакините поведоха с 1:0 чрез Балдовалиев, но Дубала изравни. В края на полувремето „железничарите” останаха с 10 човека на терена след червен картон на Бандаловски и от това се възползваха „белите”, които през втората част стигнаха до второ попадение чрез Галин Иванов.

Славия надделя с 2:1 и чака съперника си в ¼-финалната фаза.

През първите 10-ина минути на мача двата тима не създадоха добри голови положения, а се опитваха да се нагодят към тежкия терен. Още в началото се стигна до едно разбъркване пред Галев, но защитата на Локомотив успя да се намеси добре.

В 14-ата минута домакините откриха резултата. Митев центрира в наказателното поле, Балдовалиев първоначално не успя да стреля добре, но топката остана в него и при втория си опит бе точен – 1:0 за Локомотив (София). Повторенията обаче показаха, че при паса на Балдовалиев е бил в положение на засада, която обаче не бе маркирана.

Последваха няколко добри атаки на Асамоа по дясното крило, но Камбуров и Балдовалиев не се възползваха от тях.

Славия постепенно пренесе играта в половината на Локомотив и в 41-ата минута „белите” успяха да изравнят чрез черната си перла Дубала. Димитров изведе нападателя с отличен пас сам срещу Галев, Дубала прехвърли стража на „железничарите” и на опразнената врата бе точен за 1:1.

Три минути по-късно националът Бандаловски фаулира грубо Димитров и бе изгонен от игра за втори жълт картон от главния съдия Николай Йорданов.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1, но домакините трябваше да играят с 10 футболисти през втората част.

Драгомир Окука предприе две смени на почивката като в игра се появиха Златински и Пасков, заменили голмайсторът Балдовалиев и Горанов.

Славия започна да владее повече топката, а Локомотив се опитваше с контраатаки да тормози Мболи и защитниците пред него.

Много активни в тима на Вили Вуцов бяха Галин Иванов и Жуниор. Това даде резултат в 59-ата минута. Попара стреля, коженото кълбо срещна напречната греда, върна се в игра и Галин Иванов със страхотен шут не остави шансове на Галев – 2:1 за Славия, пълен обрат от страна на „белите”.

Гостите от „Овча купел” заиграха още по-уверено и Дубала и Гонсалес бяха близо до трети гол.

В 81-ата минута „железничарите” организираха отлична контраатака. Пасков напредна в полето на Славия, намери Камбуров в малкото наказателно поле, нападателят стреля с глава, но топката уцели горната греда на Мболи.

Минута преди края на мача Гонсалес можеше да реши всичко, но не намери целта от отлична голова позиция. В следващата атака Жуниор се възползва от грешка на Марков, но стреля в напречната греда.

В допълнителното време Мболи спаси на два пъти Славия. Така „белите” с резултат 2:1 се класираха за ¼-финалите в надпреварата, а Локомотив напуска турнира.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза