3. Славия победи Пирин (Разлог) с 3:1 в първата си зимна контрола

Славия победи Пирин (Разлог) с 3:1 в първата си зимна контрола

"Белите" обръщат втородивизионния тим в Сандански, Галин Иванов с два гола

Славия започна с победа контролите си през зимата. „Белите” се наложиха над втородивизионния Пирин (Разлог) с 3:1 в Сандански, като успехът им дойде след обрат. Головете за тима, воден от Велислав Вуцов, отбелязаха Живко Желев и Галин Иванов. Попадението за Пирин, което бе откриващо, вкара Ласков. В края на мача Раданов от състава на Иван Стойчев получи червен картон.

Срещата се проведе в три части от по 30 минути.

Първата завърши при нулево равенство. През втората Петър Димитров от Славия тресна напречната греда след фаул срещу каращия проби Бертен, а малко по-късно Пирин откри резултата. Ласков се разписа при изпълнение на свободен удар. В края на втората част Славия изравни. Влезлият от скамейката Живко Желев се разписа с глава след отклонена топка от страна на Радослав Василев при центриране на Павле Попара. В третата част Славия осъществи пълен обрат. Галин Иванов, който също впоследствие бе влязъл, засече ниско центриране на Радослав Димитров за 2:1. С втория си гол в мача завърналият се от Литекс играч оформи крайното 3:1 след самостоятелна акция. Пет минути преди края Раданов от Пирин получи втори жълт картон, но на мястото на изгонения влезе Родов заради приятелския харатер на мача.

Дебют за Славия направи новото попълнение Димо Атанасов, както и Франц Бертен, за когото все още не знае дали ще остане в отбора, уточнява клубния сайт на "белите".

Следващата контрола на Славия е срещу Ботев (Вр) – на 26 януари. За 2 февруари е предвиден двубой в София срещу Банско, а на 5 февруари - с Нефтохимик. След тези мачове тимът заминава за лагер в Турция, където ще изиграе поне 5 контроли.

Славия: Петков, Филипов, Генев, Дяков, ПОпара, Акийоши, Сандански, Лазаров, П. Димитров, Бертен, М. Иванов (Петров, Желев, Г. Иванов, Всаилев, Р. Димитров, Киров, Атанасов)

Пирин (Разлог): Аргилашки, Стоянов, Д. Наков, Методиев, Руйчев, Богоев, Шумантов, Варсанов, Фикийн, Чаворски, Д. Димитров (Аршинков, Хаджиниколов, Раданов, Родов, Ласков, Гуджев, Христов, Делянин)