3. Славия представи новите с реми срещу кипърци (видео+снимки)

Славия представи новите с реми срещу кипърци (видео+снимки)

Мачът срещу Аполон Лимасол (2:2) бе бенефис за Мартин Кушев и Йордан Петков

Отборът на Славия бе представен официално днес преди последната контрола на тима – срещу кипърския Аполон (Лимасол), която приключи при равенство 2:2 и бе бенефис за настоящите треньори на отбора Мартин Кушев и Йордан Петков.

Посетителите на Novsport.com имаха възможността да проследят срещата на живо от стадион "Славия" посредством директно излъчване, а преди нея Кушев и Петков получиха по един плакет от клуба, както и по едно специално изработено за тях юбилейно флагче.

За Петков имаше плакет и от Локомотив (София), където игра бранителят преди да дойде на Овча купел. Новите треньори на Славия бяха уважени и с по един голям букет цветя от фенклуба, а президентът на „белите” Венцеслав Стефанов изрази специални благодарности към двамата.

Дуото остана на терена до 10-ата минута на двубоя и бе изпратено с аплодисменти от присъстващите около 300 зрители.

Бившият нападател на Славия Георги Владимиров пък бе сред гостите на мача, след като получи лична покана от президента на най-стария столичен клуб Венци Стефанов.

“С двамата имаме много общи спомени от времето, когато играхме заедно на “Овча купел””, заяви специално за Novsport.com нападателят.

В списъка за днешния мач бяха включени 25 футболисти, а към тима трябва да бъдат добавени Деян Вълков, който е трети вратар, а също така Павле Попара, който лекува контузия, и юношите Даниел Васев и Валентин Добревски.

Самият двубой стартира в бавно темпо, като в първия половин час игра положения пред двете врати липсваха. Точно в 30-ата минута обаче Домингес Джон фаулира Галин Иванов в пеналта и главният рефер посочи бялата точка, а появилият се на мястото на Мартин Кушев в 10-ата минута Николай Божов превърна отсъдената дузпа в гол с първия точен удар към вратата на Аполон.

Гостите се опитаха да отговорят и успяха да сторят това пет минути преди почивката, когато Матушович изравни, след като получи хубав пас в наказателното поле и с премерен удар преодоля стража на Славия Стефано Кунчев за 1:1.

Наставникът на кипърците Дидие Оле-Никол извърши 10 смени на почивката, а три минути след подновяването н играта неговите момчета от ново се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

Второто попадение в полза на състава на Славия, който днес игра с черни екипи, реализира Галин Иванов, който бе изведен на чиста позиция от Борносузов и направи 2:1 в 48-ата минута.

Гостите обаче не се предадоха до самия край и в 80-ата минута възстановиха равенството за втори път, въпреки по-добрата игра на Славия през второто полувреме.

Десет минути преди края на срещата отново Матушович бе в прегръдките на съотборниците си, след като съумя да отклони топката с глава и я прати в мрежата на Емил Петров, оформяйки крайното 2:2.

Стартов състав на Славия:

1. Кунчев, 18. Филипов, 19. Желев (к), 35. Йордан Петков (след 10-а минута Молдованов), 15. Маркес, 33. Г. Иванов, 8. Борносузов, 10. Юруков, 20. Димитров, 17. Кушев (след 10-а минута Божов), 44. Жуниор;

Резерви: 12. Емил Петров, 22. Иван Тодоров, 14. Дреновички, 77. Пеев, 7. Илиев, 2. Том, 9. Христов, 11. Василев, 3. Огнянов, 24. Стойков, 6. Попев, 5. Георгиев;